Національний банк України найближчим часом має намір запропонувати населенню новий інструмент - власний депозитний сертифікат для фізичних осіб. Проект відповідного нормативно-правового акта вже розроблений Генеральним департаментом грошово-кредитної політики.
Його мета - мобілізація тимчасово вільних готівкових коштів населення і зменшення за рахунок цього обсягів готівки поза банками. Це, в свою чергу, повинно знизити тиск на готівковий обмінний курс гривні, інфляційні процеси і в комплексі з іншими заходами Національного банку України забезпечити стабільність грошової одиниці України, повідомляє офіційний сайт НБУ.
Депозитні сертифікати для населення Національний банк України планує випускати від свого імені в документарній формі. Ці інструменти випускатимуться в гривнях, а їх вартість буде змінною величиною, й індексуватиметься в залежності від офіційного курсу банківського металу золота, срібла, платини, паладію, про що буде зазначено в умовах їх випуску.
Враховуючи, що за такими сертифікатами власники ще й отримуватимуть процентний дохід, такий інструмент буде вельми привабливим доповненням до інших, що існують на сьогодні, варіантів інвестування вільних коштів населення. До того ж ці сертифікати можна буде використовувати як інструмент застави, якщо, наприклад, його власникові потрібно отримати кредит.
Продаж та погашення депозитних сертифікатів Національного банку України, а також виплата відсотків по них здійснюватиметься через територіальні управління Національного банку України. Розміщуватимуться такі інструменти на різні терміни.
Випуск депозитних сертифікатів Національного банку України здійснюватиметься в обсягах, необхідних для збалансування грошово-кредитного ринку. Рішення про розміщення, умови розміщення та реєстрації випуску депозитних сертифікатів Національного банку прийматиме правління Національного банку України залежно від ситуації на грошово-кредитному ринку.
Про умови випуску та розміщення депозитних сертифікатів Національного банку України повідомлятиметься на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України, у засобах масової інформації та на стендах у приміщеннях територіальних управлінь, в яких здійснюється їх продаж.
«Введення в дію зазначених депозитних сертифікатів Національного банку України разом з іншими заходами Національного банку України дозволить зберегти рівновагу на грошово-кредитному ринку і забезпечити цінову стабільність», підкреслила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олена Щербакова.