Запровадження більш жорстких умов формування обов'язкових резервів банками дало можливість «зв'язати» понад 3,6 мільярда гривень. Про це, як передає кореспондент ForUm’ у, у ході засідання правління Національного банку України заявив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов.
«Підвищення диференціації нормативів обов'язкового резервування з посиленням преференцій депозитами у нацвалюті сприяє дедоларизації економіки», - зокрема, сказав він.
Крім того, Колобов відзначив збільшення ставок за депозитними сертифікатами та активізацію мобілізуючих операцій. «З початку року їх обсяг становить 161 мільярд гривень проти 10 мільярдів, наданих через механізм рефінансування і цінних паперів», - повідомив він.
Перший заступник голови НБУ також поінформував про підвищення ставок за кредитами рефінансування з 9,3% у червні-липні поточного року до 12,3% у жовтні.
Крім того, за його словами, у зв'язку з поглибленням роботи банків щодо повернення кредитів рефінансування за 10 місяців поточного року НБУ було повернуто 14,8 мільярда гривень рефінансування, з яких достроково - 6,5 мільярда.
Колобов також підкреслив, що посилення характеру грошово-кредитної політики НБУ супроводжувалося уповільненням динаміки монетарних агрегатів. «У січні-жовтні 2011 року темпи приросту монетарної бази та грошової маси у річному обчисленні склали 5,7% і 15,5% відповідно. За винятком 2009 року це одні із найбільш помірних показників їхнього зростання», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом