Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про розпуск нижньої палати парламенту - мажилісу, дострокові вибори призначені на 15 січня 2012 року.
Текст указу опублікований у середу в офіційних ЗМІ, передає РІА «Новости».
«Відповідно до статті 63 Конституції Республіки Казахстан та статей 85, 87 Конституційного закону «Про вибори у Республіці Казахстан» постановляю: розпустити мажиліс парламенту четвертого скликання, призначити позачергові вибори депутатів мажилісу, які обираються за партійними списками, на 15 січня 2012 року», - йдеться у тексті документа.
Відповідно до законодавства, обрання 98 депутатів мажилісу здійснюється за партійними списками на основі загального, рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.
Дев'ять депутатів обираються Асамблеєю народу Казахстану. Відповідно до указу, позачергові вибори депутатів мажилісу, які обираються Асамблеєю народу Казахстану, призначені на 16 січня 2012 року.
Центральній виборчій комісії доручено організувати підготовку і проведення позачергових виборів депутатів, уряду та акім (губернаторам) областей і міст Астани і Алмати «невідкладно вжити всіх необхідних заходів щодо організаційного, матеріально-технічного і фінансового забезпечення позачергових виборів депутатів мажилісу».
Указ набирає чинності з дня опублікування.
Минулого тижня група депутатів мажилісу озвучила звернення до глави держави, у якому попросила достроково припинити повноваження депутатів палати і призначити дострокові парламентські вибори.
Вибори у мажиліс мали пройти у серпні 2012 року, але 53 зі 107 депутатів нижньої палати, звернувшись до глави держави, вважали за необхідне розпустити палату достроково. Своє рішення вони мотивували необхідністю якомога швидше перейти від однопартійного парламенту до багатопартійного - за законом, наступний парламент за законом має бути сформований не менше ніж із двох політичних партій. Крім того, депутати вважають, що наступного року очікується нова хвиля економічної кризи, яка може торкнутися і Казахстану, тому важливо пройти електоральний період до настання економічних проблем.
Більшість опитаних казахстанців (67,2%) підтримують ініціативу депутатів розпустити мажиліс, випливає із соціологічного дослідження «Соціально-політичні настрої населення Казахстану», проведеного Інститутом парламентаризму правлячої партії «Нур Отан».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом