Молдавська комісія з виборів президента завершила роботу достроково, оскільки ніхто не зміг висунути кандидатуру на цю посаду перед виборами, призначеними на 18 листопада.

До комісії звернулися семеро людей, які представили всі необхідні документи, крім підписів на свою підтримку, повідомив голова комісії Тудор Деліу.

За законом кандидата повинні підтримати щонайменше 15 депутатів парламенту.

«Формально, комісія існує. Але ми не будемо проводити засідання, оскільки нам нікого реєструвати - ніхто не подав усі необхідні документи для реєстрації як кандидата - зазначив Деліу. - Ми офіційно повідомимо про це у п'ятницю на спеціальному засіданні парламенту з виборів президента».

Прем'єр-міністр Молдови Влад Філат пояснив, що депутатам не вдалося домовитися про кандидата в президенти.

«Троє депутатів наполягають на реєстрації незалежного кандидата чи депутата, екс-прем'єра Зінаїди Гречаної. У той же час, партії альянсу «За європейську інтеграцію» наполягають на кандидатурі голови Демократичної партії в.о. президента Маріана Лупу. У цій ситуації було прийнято рішення не висувати нікого кандидатом на посаду президента», - сказав Філат.

Тепер парламент зобов'язаний призначити нові вибори, які повинні відбутися у 30-денний термін. Якщо і вдруге не буде кандидатів або ніхто з них не отримає необхідного 61 голосу, то парламент підлягає розпуску, а виконуючий обов'язки президента зобов'язаний призначити дату дострокових виборів.

У Молдові президента обирають депутати парламенту, причому за нього повинні проголосувати не менше три п'ятих від загального їх числа.

Нинішня правляча коаліція пропонувала обрати президентом тимчасово виконуючого ці обов'язки голову Демократичної партії Маріана Лупу, але їм не вистачало для цього двох голосів.

«Поки у нас не буде гарантованого 61 голосу для нашого кандидата, ми не будемо проводити вибори тільки заради виборів», - сказав Лупу журналістам.

У листопаді троє депутатів з фракції комуністів погодилися проголосувати за кандидата від коаліції, однак вони виступали проти кандидатури Лупу. У результаті переговорів сторонам не вдалося погодити кандидатуру, і було вирішено не висувати нікого.

Нинішній молдавський парламент був обраний 28 листопада 2010 р., проте так і не приступив до обрання глави держави.

Молдова живе без офіційного глави держави вже більше двох років, після того, як у вересні 2009 року цю посаду покинув лідер комуністів Володимир Воронін.

За матеріалами: «ВВС», «Інтерфакс»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

454