Договір про вступ до Євросоюзу Хорватії, що відкриває їй таку перспективу з 1 липня 2013 року, буде підписаний 9 грудня у рамках саміту ЄС у Брюсселі. Про це у п'ятницю повідомив представник Ради ЄС. Він нагадав, для набуття чинності цього договору потрібна його ратифікація всіма 27 країнами ЄС. Після цього Хорватія зможе стати 28-м членом Євросоюзу.
Хорватія із усіх країн балканського регіону найбільше просунулася по шляху євроінтеграції, проект договору про вступ до ЄС Загреб отримав 17 вересня. Переговори щодо приєднання Хорватії до ЄС тривали шість років.
Будь-якій державі-кандидатові у члени спільноти необхідно провести зі спільнотою переговори по 35-ти так званим «главам» переговорного досьє. Метою цього процесу є приведення у відповідність до норм ЄС усіх сфер життя у країні, яка приєднується, включаючи проведення належних реформ, зазначає агентство.
У разі успішного приєднання Хорватія стане другою республікою колишньої Югославії, що входить до ЄС. До неї у Євросоюз вступила Словенія, яка, до речі, заперечувала проти вступу туди Хорватії через невирішений територіальний спір з нею. Македонія і Чорногорія також отримали статус країн-кандидатів на членство у ЄС.
Загреб подав заявку на вступ до Євросоюзу у 2003 році. Офіційні переговори з цього питання почалися у 2005 році.
За матеріалами РІА «Новини», «Newsru.com»