Президент США Барак Обама закликав Конгрес найближчим часом скасувати поправку Джексона-Веніка, пов'язавши це з імовірно швидким вступом Росії до СОТ, повідомляє «ВВС».
У четвер, після 18 років переговорів, сторони оголосили, що вони вирішили останні спірні питання і Світова організація торгівлі буде готова офіційно запросити Росію до своїх лав на нараді міністрів торгівлі 15-17 грудня.
Обама привітав президента Росії Дмитра Медведєва із завершенням переговорів і вказав конгресу, що членство Росії в СОТ зобов'язуватиме США підтримувати з нею режим «постійних нормальних торгових відносин», чому перешкоджає прийнята у 1974 році поправка Джексона-Веніка.
Поправка забороняє США підтримувати нормальні торговельні відносини з країнами, що обмежують еміграцію своїх громадян. Спочатку вона була спрямована проти Радянського Союзу, що перешкоджав еміграції євреїв.
З 1994 року вона фактично не стосувалася Росії, оскільки президенти США щорічно виводили цю країну з-під дії поправки.
Однак повністю скасувати поправку Джексона-Веніка до цих пір не вдалося, незважаючи на зусилля декількох адміністрацій, як демократичних, так і республіканських.
У своїй заяві Обама назвав приєднання Росії до СОТ «ще одним важливим кроком вперед у нашому перезавантаженні відносин» з нею. Він зазначив, що ця політика «заснована на переконанні, що Сполучені Штати і Росія поділяють багато спільних інтересів, навіть якщо з якихось питань ми не погоджуємося один з одним».
Він також вказав на низку вигод для США від вступу Росії до СОТ. «Російське членство в СОТ збільшить обсяги експорту для американських промисловців і фермерів, що в свою чергу забезпечить високооплачувані робочі місця в Сполучених Штатах», - сказано в заяві Білого дому.
Останньою перешкодою на шляху РФ до членства в СОТ була позиція Грузії, але у середу за посередництва Швейцарії була досягнута домовленість про те, що моніторинг вантажів на спірних кордонах двох країнпроводитимуть незалежні спостерігачі.
Росія залишається найбільшою економікою світу, яка не входить до СОТ.
Після отримання офіційного запрошення до СОТ Москва має ратифікувати всі домовленості. Як очікується, повноправним членом організації Росія стане до середини наступного року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом