Сьогодні, 10 листопада, в приміщенні Національного банку України відбулася робоча зустріч голови Національного банку України Сергія Арбузова з Надзвичайним і Повноважним послом Німеччини в Україні Гансом-Юргеном Гаймзетом, повідомили ForUm'у в прес-службі НБУ.

У зустрічі також взяли участь керівник німецької консультативної групи - доктор Рікардо Джуччі та керівник відділу економіки - доктор Міхаель Фройденберг.

Сторони обговорили інвестиційний клімат у державі та валютно-грошову політику, яку проводить Національний банк України для його поліпшення.

«Національний банк України серйозно ставиться до ситуації з інвестиційним кліматом, яка сьогодні склалася в державі, і використовує всі можливі механізми для його поліпшення. Зокрема, постійно проводяться зустрічі з потенційними інвесторами як в Україні, так і за її межами. Ми розробили програму, яка презентує фінансово-економічний стан держави та умови, в яких працює держава під час кризи», - зазначив Сергій Арбузов. Таким чином, за його словами, в Україні зберігається стабільна економічна ситуація і покращується інвестиційний клімат у фінансовому секторі держави.

Глава НБУ зазначив, що сьогодні Україна демонструє стабільний розвиток, зокрема зростання ВВП на рівні 5,3%. Також очікується, що показник прогнозованої інфляції на кінець року, за оцінкою глави Нацбанку, буде значно нижче анонсованого урядом показника у 8,9%.

Крім того, глава НБУ зазначив, що в державі спостерігається підвищення інтересу нових інвесторів до України, зокрема, з Російської Федерації та Китаю, з метою відкриття банків в Україні.

Під час зустрічі сторони також обговорили валютно-грошову політику в Україні і зазначили, що зараз обмінний курс повною мірою відповідає стану платіжного балансу та інфляції в державі і є збалансованим.

«Національний банк України використовує монетарні інструменти для регулювання цього питання та мінімізації ризиків. На сьогодні валютний курс демонструє волатильність і немає передумов для девальвації», - зазначив Сергій Арбузов.

Голова НБУ подякував представникам німецької сторони за зустріч і проведений аналіз ситуації в державі і висловив готовність до сприяння ефективному інвестуванню в Україну.

Сторони домовилися продовжити діалог на рівні експертів з різних питань, зокрема монетарної та валютно-грошової політики, а також спільно розробляти механізми інвестування в банківський сектор економіки України.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420