Країни БРІК (Бразилія-Росія-Індія-Китай) стурбовані глибиною європейської кризи і хочуть допомогти Європі впоратися з нею. Про це, як передає кореспондент ForUm`у, на міжнародному промисловому форумі в Індії (м. Бхубанешвар) заявив міністр економіки Бразилії Гвідо Мантегі.
За його даними, Китай вже давно намагається диверсифікувати свої валютні інвестиції і веде переговори з країнами Євросоюзу, що страждають від боргових проблем (Греція, Португалія, Іспанія).
«Недавня зустріч міністра фінансів Італії Джуліо Тремонті з главою суверенного інвестиційного фонду China Investment Corp. Лоу Цзі-Веєм підтверджує малопомітне, але неухильне просування КНР на фінансові ринки Європи, - продовжує Мантегі. - І є підстави вважати, що можливий внесок Пекіна в порятунок європейських боргових ринків відповідає стратегічним інтересам Піднебесної в регіоні».
Міністр вважає, що з одного боку, таким чином Китай збільшує свою вагу і вплив у Європі і зміцнює імідж партнера, з іншого - підтримує один з небагатьох ринків, що пропонують альтернативу американському долару, і пом'якшує вплив кризи на свою валютну корзину. Також, за його словами, КНР стурбована тим, що погіршення ситуації в європейській фінансовій системі може знизити попит на китайські товари.
З цього приводу експерт Європейського центрального банку Міхаель Штумпф зазначив, що для урядів країн ЄС, які заборгували, Китай - це привабливе джерело фінансування, але в довгостроковій перспективі тут є ризики. «Так, китайські інвестиції є частиною глобальної стратегії Пекіна, що розробляється під керівництвом впливових держкомпаній, і не в останню чергу спрямовані на посилення впливу в країнах, яким пропонується допомога, - підкреслив він.
Що стосується Бразилії, то, на думку Штумпфа, вона відчуває певну гордість через можливість пропонувати допомогу Європі, багатству і благополуччю якої завжди заздрила.
«У той же час Бразилію турбує вплив кризи на Китай, який є головним покупцем бразильських товарів. Без експорту в КНР Бразилія теж постраждає від наслідків європейської кризи. Виходить, для країн БРІК допомога Європі зараз - не тільки акт щедрості, а й імператив, викликаний страхом, що криза може з більшою або меншою силою добратися і до них», - підсумував Штумпф.
Нагадаємо, виконавчий директор Європейського фонду фінансової стабільності (ЄФФС) Клаус Реглінг заявив, що країни Євросоюзу звертаються до Китаю за фінансовою допомогою.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом