Економіка

Країни БРІК хочуть допомогти Європі впоратися з кризою

Країни БРІК (Бразилія-Росія-Індія-Китай) стурбовані глибиною європейської кризи і хочуть допомогти Європі впоратися з нею. Про це, як передає кореспондент ForUm`у, на міжнародному промисловому форумі в Індії (м. Бхубанешвар) заявив міністр економіки Бразилії Гвідо Мантегі.

За його даними, Китай вже давно намагається диверсифікувати свої валютні інвестиції і веде переговори з країнами Євросоюзу, що страждають від боргових проблем (Греція, Португалія, Іспанія).

«Недавня зустріч міністра фінансів Італії Джуліо Тремонті з главою суверенного інвестиційного фонду China Investment Corp. Лоу Цзі-Веєм підтверджує малопомітне, але неухильне просування КНР на фінансові ринки Європи, - продовжує Мантегі. - І є підстави вважати, що можливий внесок Пекіна в порятунок європейських боргових ринків відповідає стратегічним інтересам Піднебесної в регіоні».

Міністр вважає, що з одного боку, таким чином Китай збільшує свою вагу і вплив у Європі і зміцнює імідж партнера, з іншого - підтримує один з небагатьох ринків, що пропонують альтернативу американському долару, і пом'якшує вплив кризи на свою валютну корзину. Також, за його словами, КНР стурбована тим, що погіршення ситуації в європейській фінансовій системі може знизити попит на китайські товари.

З цього приводу експерт Європейського центрального банку Міхаель Штумпф зазначив, що для урядів країн ЄС, які заборгували, Китай - це привабливе джерело фінансування, але в довгостроковій перспективі тут є ризики. «Так, китайські інвестиції є частиною глобальної стратегії Пекіна, що розробляється під керівництвом впливових держкомпаній, і не в останню чергу спрямовані на посилення впливу в країнах, яким пропонується допомога, - підкреслив він.

Що стосується Бразилії, то, на думку Штумпфа, вона відчуває певну гордість через можливість пропонувати допомогу Європі, багатству і благополуччю якої завжди заздрила.

«У той же час Бразилію турбує вплив кризи на Китай, який є головним покупцем бразильських товарів. Без експорту в КНР Бразилія теж постраждає від наслідків європейської кризи. Виходить, для країн БРІК допомога Європі зараз - не тільки акт щедрості, а й імператив, викликаний страхом, що криза може з більшою або меншою силою добратися і до них», - підсумував Штумпф.

Нагадаємо, виконавчий директор Європейського фонду фінансової стабільності (ЄФФС) Клаус Реглінг заявив, що країни Євросоюзу звертаються до Китаю за фінансовою допомогою.

Андрій Боярунець,