Прем'єр-міністр України Микола Азаров окреслив завдання, що стоять перед Державною податковою службою на найближчий період.
Як повідомили ForUm'у в прес-службі Кабміну, під час представлення нового керівника податкової служби Азаров наголосив на необхідності продовжувати діалог з бізнесом: «Нам слід пам'ятати, що наші підприємці, наш бізнес перебуває у непростій ситуації, коли у світі відбуваються такі складні процеси. Але він повинен продовжувати працювати».
Азаров зазначив, що підтримує створення в Державній податковій службі підрозділів по роботі з великими платниками податків. При цьому він підкреслив, що податківці не повинні допускати ситуацій, коли з бізнесу стягують податки заздалегідь або нараховують неіснуючі штрафні санкції: «Дуже важливо зараз не придушити роботу бізнесу».
Прем'єр відмітив ще один надзвичайно важливий напрямок діяльності Державної податкової служби - роботу з відшкодування ПДВ. За словами глави уряду, ця робота активно ведеться протягом двох років, і за цей час проблему частково вдалося вирішити: «Ми значно зняли напругу, пов'язану із заборгованістю з виплатою ПДВ. У поточному році ми продовжили позитивну динаміку - майже вдвічі більше відшкодували ПДВ», - зазначив Азаров і додав, що незаплановані витрати з бюджету, пов'язані з судовими рішеннями щодо виплати пільг і пенсій певним категоріям громадян, значно ускладнили проблему.
Крім того, Азаров зазначив, що зараз спостерігається активізація тіньових схем. «Ми в один час ці схеми прикрили. Але зараз вони розгортаються знову, а це відмивання грошей з державного бюджету», - зазначив він.
Також, за словами прем'єр-міністра, необхідно провести серйозну роботу з адміністрування акцизного збору. «Я вважаю, що роботу в цьому напрямку необхідно посилювати. Це стосується не тільки нафтопродуктів, а й підакцизних товарів, таких як лікеро-горілчані вироби, тютюн», - сказав він. Глава уряду підкреслив, що проблеми існують з точки зору адміністрування пенсійних внесків. Це питання тісно пов'язане зі сплатою податків на фізичних осіб, з адмініструванням заробітної плати.
За його словами, особливу увагу Державна податкова служба має приділити виведенню зарплати з тіні, і сплаті пенсійних внесків. «Це одне з важливих завдань, які сьогодні стоять перед державою і Державною податковою службою зокрема», - підкреслив Азаров.
Разом з тим прем'єр-міністр переконаний, що нове керівництво має продовжувати роботу з модернізації податкової служби. «Ця робота ніколи не припинялася: завжди податкова служба відрізнялася тим, що вона працювала у форматі передових технологій. Але, все таки, важливо, щоб робота державної податкової служби була прозорою, зрозумілою суспільству, доступною, і будь-який підприємець повинен чітко бачити в розрізі реального часу всі свої платежі, всі свої відносини з державою. Як тільки ми це зробимо, питання боротьби з корупцією буде знято», - підсумував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом