Україні необхідно кардинально міняти політику споживання газу, оскільки сьогодні за газ розраховується вся країна.

Таку думку у коментарі Інституту Горшеніна висловив радник Президента України Віктора Януковича Роман Шпек, відповідаючи на запитання про те, чи допоможе Україні входження у зону вільної торгівлі з ЄС або до Митного союзу з РФ легше пройти чергову хвилю економічної кризи, передає «УНІАН».

«Розумієте, ми купуємо газ у Росії, зараз ціна вище 400 доларів. А своїм теплоенерго продаємо по 1300 грн. Ми не збираємо стільки грошей, щоб можна було розрахуватися з нашими агентами за поставку газу. Це покладає додаткове навантаження на банківську сферу, у тому числі - на Національний банк. Замість того, щоб давати реальні кредитні ресурси для підтримки економіки, вся країна розраховується за газ. Без зміни політики споживання газу, а друге - без зміни політики ціноутворення, сильніше наша економіка не стане, і багатше наші громадяни не стануть. Нам потрібно йти на складні, але життєво-необхідні кроки, знаходити правильні способи комунікації з суспільством», - вважає Шпек.

Він зазначив, що у даний момент для збереження стабільної економіки Україні вкрай важливе збільшення обсягів торгівлі як з Євросоюзом, так і з Російською Федерацією.

«Будь-яка кооперація корисна, тому що це - додаткові гарантії зростання обсягів торгівлі. Україна приречена розвивати торгівлю з Європейським союзом, тому що основні інвестиційні товари, нові технології, обладнання, енергозберігаючі технології надходять із Європейського союзу, із високорозвинених країн. Ми також повинні збільшувати обсяги торгівлі з Росією, шукати шляхи спрощення взаємної торгівлі», - вважає експерт.

«Якщо подивитися за 8-9 місяців, у нас при негативному сальдо торгового балансу саме з Європейського союзу надходить багато товарів довгострокового користування, інвестиційних товарів. Друге: враховуючи, що Україна і географічний сусід, і великий споживач багатьох товарів - в основному це енергетичні ресурси, але не тільки, - з Російською Федерацією, то нам також потрібно нарощувати обсяги торгівлі. Україна - член Світової організації торгівлі, це дає нам певні переваги і покладає на нас відповідальність. Усі форми економічної кооперації, які відповідають правилам СОТ, повинні вітатися», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

408