На тлі кризи суверенних боргів у Європі уряд Франції представив сьогодні план жорсткої економії на найближчі п'ять років

За словами прем'єр-міністра Франсуа Фійона, головна мета - звести дефіцит бюджету до нуля до 2016 року. «Щоб досягти поставленого завдання, нам потрібно знайти трохи більше 100 млрд євро, - повідомив глава уряду. - Зробити це виключно за рахунок підвищення податків, як радить опозиція, не вийде. Тому ми підемо шляхом скорочення державних витрат».

Фійон дав зрозуміти, що у боротьбі за бездефіцитний бюджет влада не робитиме поблажок нікому - і в першу чергу собі. «Платня членів уряду, а також президента буде заморожена (на нинішньому рівні) до тих пір, поки ми прийдемо до балансу бюджету», - заявив прем'єр. Аналогічна міра стосується усіх службовців держсектора.

Закон про підвищення пенсійного віку з нинішніх 62 років, який викликав у минулому році стільки суперечок і протестів, у результаті буде прискорений. Замість 2018 року він остаточно набуде чинності на рік раніше. За словами прем'єра, це дозволить «виграти кілька місяців трудової активності», що обернеться відчутною - приблизно 4,4 млрд. євро - економією для скарбниці.

Франція перейшла на бюджет суворої економії ще у 2009 році, коли криза банківського сектора докотилася зі США до Старого світу. Проте новий виток фінансової турбулентності – цього разу стосовно єдиної європейської валюти - змусив Париж з подвоєною силою зайнятися перетрушуванням бюджету та скороченням держвидатків. «Час, коли ми жили не по кишені закінчився», - заявив ще перед самітом G20 президент Франції Ніколя Саркозі.

За матеріалами «ИТАР-ТАСС», «BBCRussian.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

475