Новий закон про вибори має гарантувати зміну політичних поколінь в Раді. Саме так. Обставини, через які триває колотнеча навколо виборчого законодавства, провокують багато суперечливих думок. Але саме ця думка про зміну політичних поколінь, зміну усталеного політичного стилю є головним завданням для суспільства. На сьогоднішній день, на жаль, недостатньо боротьби за підвищену пенсію і втрачені пільги. Адже, якщо не відбудеться зміни політичних поколінь, не прибуде і в гаманці!
Верхи не хочуть?..
Постановою Верховної Ради в парламенті створено Тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання законопроекту про вибори народних депутатів. До неї увійшли тринадцять нардепів з різних фракцій на чолі з Русланом Князевичем. Саме створення парламентської ТСК і представляється мені наміром розширити коло одержувачів політичних дивідендів від нової парламентської виборчої кампанії.
Насправді, до ТСК зібрані фактично найбільш грамотні люди в плані виборчого законодавства. Принаймні, Підгорний і Князевич - відомі фахівці у виборчому законодавстві. Створювали цю комісію у ВР, керуючись осмисленою правильною логікою.
Думаю, що створення цієї комісії для напрацювання законопроекту - пас Євросоюзу. Перед підписанням асоціації з ЄС нам потрібні такі цивілізаційні паси. І якщо все буде нормально, то їх буде два: декриміналізація закону для Тимошенко і виборче законодавство. Це в ЄС має бути сприйнято як бажання України грати за правилами ЄС.
Зауважу, завданням парламентських виборів в Україні має бути не просто оновлення складу Верховної Ради, - цього вже мало. Якщо дійсно політична асоціація і ЗВТ з ЄС будуть-таки підписані у грудні, то в української влади виникає цілий комплекс заходів щодо втілення євроінтеграційних угод. Відповідно, і Раді недостатньо просто голосувати закони. Потрібно пам'ятати, що парламентський комунікаційний потенціал в Євросоюзі фактично є всеєвропейським креативним процесом.
Тепер про друге надзавдання нового скликання ВР. Потрібен посил суспільству - «справедливість є!».
Потрібно пам'ятати, що час швидкоплинний. За парламентськими виборами підуть президентські. Команда Партії регіонів невпинно і відкрито повторює, що вони прийшли всерйоз і надовго. Так от, їм просто необхідно продемонструвати суспільству один важливий принцип: у сучасному світі суспільство кероване династіями приречене, оскільки втрачає свою конкурентність ще в момент свого формування.
Низи не можуть? ..
Дуже часто можна почути, що народ наш розчарований у всіх і вся. Це не так. Низи не розчаровані, а деморалізовані, відповідно їх вистачає тільки на погроми. І як тут знову не згадати про серйозний кований паркан біля будівлі під куполом...
Осіннє загострення підкилимних навколовладних маневрів виштовхнуло на поверхню таке вже майже забуте поняття як «справедливість», потреба в якій велика. Саме нею продиктовані нинішні громадські заворушення: від невдоволення студентів Дмитром Табачником, до відкритого протесту афганців і чорнобильців. Люди голими руками валять фетишизовану огорожу під ВР. Від цього виникає сильне відчуття того, що саме Верховна Рада повинна стати жертвою в обороні спокою вулиці Банкової, для якої поки все складається майже ідеально. Сценарій розпуску неадекватної Ради вже майже запущений, дивіденди майже отримані. Але від будь-якого розвитку подій користь може бути як однієї, так і іншої сторони, незалежно від того, хто є сценаристом.
Огорожа під ВР стала символом розпачу. За два роки сотні тисяч людей, які ще були готові терпіти багатьох в умовах свободи підприємництва, остаточно збідніли і втратили відчуття перспективи, а коли люди втрачають його, вони з радістю починають підтримувати того, хто таку перспективу обіцяє. Знову ж таки, пам'ятаєте, як у Франції горіли автомобілі й вітрини?.. За «київські парижі», якщо такі будуть, хто буде відповідальний?.. Питання риторичне - відповідь очевидна.
P.S. Можливо це банально звучить, але саме відкрита і чесна виборча кампанія могла б повернути втрачену довіру людей до держави, а самій Україні - позитивну міжнародну репутацію. Без вільних виборів, без незалежних судів не варто сподіватися на відновлення довіри інвесторів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом