В Україні зростає число неповнолітніх біженців. Зазвичай - це діти із Афганістану та Сомалі, які тікають з батьківщини без дорослих. За офіційною статистикою, тільки за два роки кількість таких нелегалів збільшилася у десять разів.
Як повідомили ForUm'у у Київській обласній державній адміністрації, найближчим часом передбачено введення в дію, реконструйованого пункту тимчасового розміщення біженців у Яготині.
У зв'язку з прийняттям нового законодавства у сфері біженців, зміни, перш за все, будуть стосуватися осіб, які тривало перебувають у правовому вакуумі, які могли бути повернуті в країну походження або отримувати ефективну допомогу з боку держави. Ця проблема зараз врегульована введенням таких інститутів захисту, як додатковий і тимчасовий захист. Таким чином, Україна зможе у повному обсязі забезпечувати взяті на себе зобов'язання щодо захисту біженців і наблизити законодавство у цій сфері з міжнародними стандартами.
«Зазвичай неповнолітніх біженців направляють у спеціалізований Центр у Мукачевому на Закарпатті. Але місць там всім не вистачає. Часто підлітки живуть у сім'ях інших біженців. Дівчата наглядають за меншими дітьми, хлопці працюють на ринках. В Яготині пункт розрахований на 250 місць, також там буде виділено 50 місць, а то й більше, для дітей без супроводу», - зазначила Наталія Науменко, директор департаменту у справах біженців Державної міграційної служби.
Нагадаємо, Україна, яка є учасником Конвенції 1951 року про статус біженців, підтвердила намір дотримуватися зобов'язань перед ЄС і Радою Європи щодо приведення у відповідність з європейськими стандартами законодавства, пов'язаного з біженцями, реадмісією, політикою надання притулку та захисту даних.
