Суспiльство

Епідемія грипу може початися у кінці листопада

Медики прогнозують початок епідемії грипу та гострих респіраторно-вірусних захворювань в Україні наприкінці листопада – на початку грудня.

«Як показує багаторічна динаміка, зростання захворюваності саме на грип починається у кінці листопада – на початку грудня, коли починається мінусова температура і люди не адаптовані до неї», - повідомив завідувач Центру грипу та ГРВІ Центральної санітарно-епідеміологічної станції Міністерства охорони здоров'я України Андрій Олександрин на прес- конференції у вівторок.

Він повідомив, що за підсумками 43 тижнів (з 24 по 30 жовтня) в Україні зареєстровано 160,5 тис хворих на ГРВІ, з них 64,5% складають діти. При цьому рівень захворюваності серед дітей знизився на 11,6% у порівнянні з попереднім тижнем, що медики пов'язують з початком осінніх канікул у школярів, повідомляє «Інтерфакс-Україну».

Разом з тим, серед хворих лабораторно не підтверджено жодного випадку захворювання на грип, тобто поки в Україні циркулюють лише респіраторно-вірусні інфекції. «Вірус грипу на території України ще не циркулює», - зазначив Олександрин.

Однак, за його словами, кампанія з вакцинації проти грипу почалася з 40 тижня, тобто близько місяця тому. На сьогоднішній день в Україні вакциновані проти грипу 45,2 тис осіб, що становить 0,1% всього населення. З них 44% були щеплені за рахунок коштів місцевих бюджетів, 37% - за рахунок коштів підприємств, і лише 13% - за власні кошти. «Це дуже низький показник», - підкреслив завідувач Центром грипу та ГРВІ.

Разом з тим, медики сподіваються, що кампанія з вакцинації в Україні набере темп.

Лікар-імунолог Наталія Вінник повідомила, що в Україні цієї зими циркулюватимуть ті ж три типи вірусу грипу, що й минулої зими: два віруси тип А - H1N1 (Каліфорнійський) і H3N2, а також вірус типу В. За її словами, торік в Україні було вакциновано від 0,5% до 1% населення. «На жаль, такий прошарок вакцинованих не перериває поширення збудника», - підкреслила вона.

Як повідомляв ForUm, раніше перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко заявляла, що цього року віруси грипу не провокуватимуть серйозні ускладнення.