Коаліція, яка здійснювала операції проти режиму Муаммара Каддафі в Лівії, на самому початку воєнних дій знаходилася на межі розвалу і зобов'язана своїм збереженням держсекретареві США Хілларі Клінтон. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на слова європейського дипломата, який розповів на умовах анонімності про роль США в лівійській кампанії.

За словами співрозмовника видання, Клінтон допомогла врегулювати конфлікт між Францією та Італією. Як повідомляє газета, прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі був обурений тим, що французькі винищувачі завдали удару по лівійських військах 19 березня за три години до офіційного початку кампанії. Берлусконі, за інформацією видання, звинуватив Париж у намірі затьмарити НАТО і пригрозив закрити італійські повітряні бази для літаків альянсу. Врегулювати цю суперечку, як розповів співрозмовник газети, і допомогла Клінтон.

Крім того, як повідомляє The Washington Post, саме Клінтон переконала Барака Обаму визнати Національну перехідну раду (НПР), створену повстанцями, всупереч рекомендаціям юристів Держдепартаменту. Це дозволило опозиції отримати доступ до активів режиму Каддафі, заморожених у США. Клінтон переконала визнати НПР і багато інших країн.

Військова операція НАТО в Лівії почалася 19 березня. Вона стала можливою завдяки резолюції Ради безпеки ООН, прийнятої 17 березня. Резолюція санкціонувала військові заходи для захисту мирного населення, виключаючи наземну операцію. Авіація альянсу знищувала в основному склади боєприпасів і військову техніку військ Каддафі. 20 жовтня Каддафі було вбито, ймовірно, бійцями НПР. Операція НАТО повинна формально завершитися 31 жовтня. США під час кампанії навмисно залишалися на задньому плані, не бажаючи бути втягнутими у ще одну війну.

За матеріалами «Лента.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1043