Економіка

FATF виключив Україну із «чорного списку»

FATF виключив Україну із «чорного списку»

Україна виключена із «контрольного списку» FATF ((Financial Action Task Force). Про це повідомила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова сьогодні на брифінгу.

У повідомленні FATF за підсумками пленарного засідання 27-28 жовтня у Парижі зазначається, що організація вітає суттєвий прогрес України у поліпшенні його режиму боротьби з відмиванням грошей та протидії фінансуванню тероризму (AML/CFT).

«Україна в основному виконала свої зобов'язання щодо Плану дій стосовно стратегічних недоліків, які FATF виявила у лютому 2010 року. Україна, отже, більше не підлягає контролю ФАТФ у рамках глобального AML/CFT процесу», - наголошується у повідомленні.

Згідно з ним, Україна продовжить працювати у напрямі подальшого посилення режиму AML/CFT, надаючи інформацію про цю роботу для підготовки взаємної доповіді про оцінку.

Нагадаємо, у серпні 2010 року FATF заявив, що в Україні залишаються деякі стратегічні недоліки у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

FATF - Міжнародна організація у боротьбі з відмиванням нелегальних доходів. Вона створена у 1989 році з ініціативи керівників країн «великої сімки».

У вересні поточного року Україна подала звіт у FATF. За словами голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитра Тевельова, «це дає підстави, що Україна буде виведена із сірого списку FATF».

Раніше, з 2001 по 2004 роки, Україна вже перебувала у «чорному списку» країн, які недостатньо борються з відмиванням грошей. У лютому 2010 року FATF опублікувала список держав, що мають недоліки у національних режимах і висловили намір їх удосконалювати. У такий список потрапила Україна.

Як повідомлялося раніше, Національний банк пояснив введення вимоги про пред'явлення фізичними особами паспортів при валютообмінних операціях виконанням рекомендацій Міжнародної організації з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом (FATF).

НБУ також підкреслює, що інформація, яка одержується банками при ідентифікації клієнтів-фізосіб, які здійснюють валютообмінні операції, є банківською таємницею, має обмежений доступ і може бути розкрита третім особам лише за рішенням суду або в інших передбачених законодавством випадках

За матеріалами «УНІАН», «Інтерфакс-Україна»