Британський уряд розглядає можливість провести трирічний експеримент, у рамках якого час переведуть на годину вперед. У даний час міністри консультуються з цього питання зі своїми колегами із Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії, оскільки цей експеримент торкнеться жителів країни в усіх її куточках.
Суть нововведення полягає у тому, щоб Великобританія перейшла на центральноєвропейський час (CET), від якого зараз Великобританія відстає на годину. Взимку країна живе за Гринвічем (GMT), а навесні переходить на літній час (BST). Щоб перейти на CET, пропонується влітку використовувати BST плюс одну годину вперед, а взимку - GMT плюс годину вперед.
Якщо пропозиція про переведення годинника вперед буде прийнята, то на практиці це означатиме, що одного разу восени годинник не будуть переводити назад. Тим самим, час у Британії стане збігатися з CET і Британія буде жити за BST всі зимові місяці. А наступної весни годинники будуть переведені ще на годину вперед (BST плюс один), і тоді британці будуть випереджати GMT на дві години, повідомляє «Бі-Бі-Сі».
Прихильники цієї пропозиції стверджують, що подовження світлового дня дозволить зменшити число дорожніх аварій і збільшить число туристів. Критики вказують, що більш пізній ранок сильно ускладнить життя фермерів.
Законопроект про перегляд порядку переведення стрілок годинника у Британії був внесений до парламенту депутатом від партії торі Ребеккою Харріс.
Члени британського уряду відхилили цей законопроект у грудні минулого року на тій підставі, що у ньому не були передбачені консультації з представниками Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Проте зараз міністерство промисловості і торгівлі виправило становище, представивши відповідні поправки. Як зазначив представник міністерства Ед Дейві, будь-які зміни у цьому питанні вимагають консенсусу всіх сторін.
«Це питання, яке зачіпає всіх жителів країни, так що поспіх тут недоречний, - сказав він. - Тому природно, що ми прагнемо ретельно проаналізувати, що дає подібний крок в економічному і соціальному плані. А це, як стверджують його прихильники, зниження числа смертей на дорогах, зменшення шкідливих викидів в атмосферу та поліпшення здоров'я нації».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом