Запас міцності банківської системи України зараз більш ніж достатній, а деякий відтік гривневих вкладів, який спостерігався на початку місяця, «повністю компенсований (навіть з плюсом) припливом доларових вкладів». Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході круглого столу на тему: «Інфляція, курсові та банківські ризики: як українцеві захиститися від можливих проблем?» заявив директор департаменту з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубіхвост.
«На сьогоднішній день у банківських балансах - 57 млрд. грн. в ОВДП, 12 млрд на коррахунках у НБУ, 17 млрд у касі, більше 10 млрд на рахунках обов'язкових резервів у НБУ. Тобто запас міцності більш ніж достатній», - підкреслив Дубіхвост.
За його словами, на сьогодні спостерігається паритет між обсягами портфелів коштів фізичних осіб у гривні та валюті, трохи переважає гривня. За даними НБУ, на кореспондентських рахунках банків за кордоном є майже 9 млрд. доларів США. Враховуючи уроки 2008 року, банки ведуть більш ніж обережну політику щодо ризиків ліквідності.
Представник НБУ також підкреслив, що в Україні практично немає альтернативи банківським вкладам, оскільки на фондовому ринку поки мало інструментів для інвестування. «Левову частку біржових операцій складають операції з державними облігаціями: 42% - облігації, 36% - акції», - зазначив він.
За його словами, завдання НБУ та уряду сьогодні полягає у тому, щоб наповнити український фінансовий ринок альтернативними долару можливостями для інвестицій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом