За дев'ять місяців дефіцит поточного рахунку України зріс до $5,5 млрд. у порівнянні з $506 млн. за такий же період минулого року. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі НБУ, свідчать попередні дані оцінки стану платіжного балансу за вересень цього року.

У Нацбанку пояснили, що формування такого високого дефіциту в останні місяці є наслідком розширення внутрішнього інвестиційного попиту, що призводить до збереження значних обсягів імпорту.

У той же час, за даними регулятора, дефіцит поточного рахунку України у вересні 2011 року залишився майже на рівні серпня - $1 мільярд.

У НБУ також зазначили, що сальдо фінансового рахунку у вересні було негативним на рівні $1 мільярда, тоді як у перші вісім місяців зберігався профіцит (у середньому понад $0,8 млрд. на місяць).

«Формування негативного сальдо було зумовлене насамперед різким збільшенням приросту готівкової валюти поза банками - до $1,8 млрд. (у січні-серпні середньомісячні обсяги становили $0,7 млрд.)», - зазначили у НБУ.

Також дефіцит зведеного платіжного балансу у вересні склав $2 млрд, що майже повністю нівелювало накопичений профіцит за перші вісім місяців.

Регулятор зазначає, що поступово скорочуються річні темпи зростання експорту товарів (у вересні до 26,8% у порівнянні з 36,1% у серпні). Це відбувається на тлі уповільнення зовнішнього попиту і зниження цін на світових товарних ринках. Найсильніше погіршення зовнішньої кон'юнктури відбилося на чорних металах, обсяги експорту яких були лише на 15,0% вищі, ніж у вересні 2010 року (за перші 8 місяців річні темпи приросту склали 31,8%). Частково це компенсувалося активним нарощуванням експорту продукції АПК (на 32,9% вище, ніж у вересні 2010 року), переважно за рахунок зернових (на 50,7%), а також насіння олійних культур та олії (на 27,5%). При цьому експорт зернових все ще стримувався експортним податком, скасування якого на пшеницю і кукурудзу у жовтні має стимулювати експортні надходження до кінця маркетингового року. Високими залишалися річні темпи приросту експорту продукції машинобудування та хімічної галузі (26,9% і 49,0% відповідно).

Приріст імпорту товарів також сповільнилося (до 30,9% у порівнянні з 33,7% у серпні), але темпи росту залишалися вище аналогічного показника для експорту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1132