Україна і ЄС узгодили двосторонні захисні заходи щодо автомобілів і експортних мит. Про це повідомив Уповноважений Кабінету Міністрів України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький.
«По суті справи, було вирішено два питання, які стосуються торгівлі товарами... Це питання експортних мит і питання доступу на ринок автомобілів», - сказав П'ятницький.
Зокрема, він зазначив, що сторони узгодили питання лібералізації відносин у попередні раунди переговорів, а під час останніх зустрічей у Брюсселі цього тижня були узгоджені двосторонні захисні механізми.
Так, що стосується доступу на ринок автомобілів, то, за словами П'ятницького, після набуття чинності угоди про асоціацію Україна зможе відновлювати імпортне мито до її нинішнього рівня в 10% у випадку різкого зростання імпорту автомобілів, і різкого збільшення їх частки на ринку, за порівняно з базовим періодом, за який взято імпорт автомобілів у 2005-2007 роках.
«Якщо обсяг імпорту в будь-якому наступному році не досягає цього рівня в процесі лібералізації, то ми, звичайно, не застосовуємо ніяких заходів. Якщо ж він перевершує цей рівень, тоді є ще один параметр: частка на ринку», - зазначив П'ятницький.
За його словами, параметр частки на ринку важливий, оскільки бувають «добрі» і «погані» роки продажів, коли загальна кількість проданих в Україні автомобілів може значно відрізнятися, повідомляє «УНІАН».
«І ми домовилися з ЄС про те, що в таких випадках, випадках добрих років, параметр частки на ринку також застосовуватиметься. І якщо обсяг імпорту не перевершуватиме частку на ринку, ми також не будемо застосовувати захисних заходів. Але якщо він перевершить цю частку, тоді ми маємо право ввести мито в розмірі того, яке діє на сьогоднішній день», - сказав Уповноважений Кабміну.
При цьому він зазначив, що передбачена спеціальна процедура повідомлення європейської сторони і консультацій, які не можуть бути заблоковані.
За його словами, схожа схема застосовуватиметься і відносно найбільш чутливих для України товарів, на які встановлено експортне мито, зокрема, на насіння соняшнику, шкури та брухт кольорових металів.
«Я вважаю, що наші колеги з аграрного сектору, які завжди були стурбовані цим питанням і, зокрема, виробники олійних культур, напевно, повинні бути задоволені досягнутими результатами. Але про це ми вже від них дізнаємося», - зазначив П'ятницький.
Він також додав, що такі захисні заходи будуть тимчасовими, і в разі їх введення, як правило, діятимуть до кінця поточного року.
«Справа в тому, що кожен новий рік - це нова статистика», - підкреслив він.
Нагадаємо, 20 жовтня Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом