Основні принципи і статті угоди про зону вільної торгівлі з СНД запропонувала Україна. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив сьогодні перший заступник міністра економіки України Валерій Мунтіян під час відеомосту Москва-Київ-Кишинів-Єреван-Астана на тему: «Зона вільної торгівлі - перший крок на шляху до Євразійського союзу?».
«СНД існує вже 20 років, але тільки зараз ми вийшли на перший рівень інтеграції, який і представляє собою ЗВТ. Принципи цієї угоди передбачають поступове пом'якшення і скасування торговельних обмежень, і тим самим запобігання торгових воєн між його учасниками. До того ж договір підписаний згідно нормам СОТ, отже, тепер ми будемо співпрацювати цивілізовано, а не за принципом «хто сильніший», як це було раніше», - вважає заступник міністра економіки.
На його думку, для української економіки вступ до ЗВТ з СНД призведе до зростання зовнішньої торгівлі на 35-35% на рік. «Крім того, посилиться виробнича кооперація, особливо в машинобудуванні, за такими напрямами як компресори, трансформатори, двигуни і т.д. При цьому в рамках ЗВТ ми отримуємо загальне нормативно-правове поле», - заявив він.
«Якщо брати щодо окремих галузей, то щорічний приріст в АПК складе 3,4-4%, перш за все, через зняття торгових обмежень. Для харчопрому ця цифра досягне 3-3,5%, для легкої промисловості - 3%, для гірничо-металургійного комплексу - 3-4%, для хімічної промисловості - 4-5%, для машинобудування - 4,7%, у сфері транспорту - 2,4%», - прогнозує Мунтіян.
Як раніше повідомляв ForUm, 18 жовтня прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали у вівторок у ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі.
20 жовтня Україна і Європейський Союз узгодили основні параметри торговельної частини Угоди про асоціацію.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом