Для успішного впровадження пенсійна реформа повинна бути забезпечена фінансовим інструментарієм, зокрема, це податкові та інші преференції для роботодавців і працівників, які освоюють нові принципи пенсійного забезпечення.
Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у заявив член комітету зі страхування життя ЄБА Гійсберт Юкен на міжнародній конференції «Пенсійна реформа: ефективність і справедливість».
Крім того, експерт зазначив, що повинно бути прозоре регулювання пенсійної реформи. «Адже довіра суспільства - важливий фактор перетворень, що починаються», - додав він.
Також Юкен вважає, що компанії зі страхування життя, які беруть участь в реформі, повинні бути захищені від ризиків за допомогою спеціального фонду гарантування.
Як раніше повідомляв ForUm, 1 жовтня набув чинності закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», підписаний Президентом України Віктором Януковичем 9 вересня 2011 р.
Даним законом встановлено єдиний для чоловіків і жінок вік виходу на пенсію - в 60 років. До цього жінки мали право виходити на пенсію після досягнення 55-річного віку.
Нагадаємо, закон про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 7 липня 2011 року. Однак спікер не підписував його у зв'язку з тим, що в тексті документа були виявлені неточності.
6 вересня Верховна Рада усунула неузгодженості в законі. 9 вересня документ підписав Президент.
Президент України Віктор Янукович вважає, що пенсійна система в Україні повинна бути справедливою і відповідати європейським стандартам.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом