Президент Віктор Янукович вважає, що введення Національним банком жорстких правил обміну валюти захищає національні інтереси України.

Про це він заявив в інтерв'ю для програми «Вечори з Віталієм Коротичем», яке вийшло на УТ-1, повідомляє «УНІАН».

«Національний банк у нас незалежний. Взагалі, усі хочуть бути незалежними, але як навести порядок в країні? Усі хочуть, щоб був і порядок, і бути незалежними», - зазначив Президент.

«Я мав дуже жорстку розмову з Національним банком, коли вони ввели ці паспорти... А потім, коли я подивився, як кажуть, глибоко цю проблему, я дійсно зрозумів причину, чому це робилося», - розповів Янукович.

«З України висмоктували валюту. А хто це робив? Тіньовий бізнес, корупціонери», - заявив Президент.

Глава держави зазначив, що НБУ «трішки перегнув палицю», створив незручності для громадян. «Але ми побачили, як за тиждень майже на 500 млн. менше стало обміну валюти», - сказав Янукович.

«Коли Національний банк відчув, що почали вивозити валюту з країни і у великих обсягах, використовувати різні схеми, конвертаційні центри - ви про них багато чули, були цілі бригади, які змінювали цілодобово гривні на валюту, валюту пакували і вивозили, - треба було щось робити», - заявив Президент.

Як повідомляв ForUm, Нацбанк постановою № 278 зобов'язав банки з 23 вересня 2011 року здійснювати валютообмінні операції з фізичними особами на суму до 50 тис. грн при пред'явленні документа, що посвідчує особу. При проведенні операцій понад зазначеної суми працівник банку також повинен зафіксувати серію і номер паспорта (іншого документа, що посвідчує особу), дату видачі та орган, який його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи (за наявності).

12 жовтня Національний банк України відмінив копіювання документів, що засвідчують особу, при купівлі банками готівкової валюти в населення. За словами голови НБУ Сергія Арбузова, ці нововведення скоро набудуть чинності і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

434