Спорт

Шахтар зіграв унічию із «Зенітом»

Донецький «Шахтар» зіграв унічию 2:2 з чемпіоном Росії пітерським «Зенітом» у матчі третього туру групового раунду Ліги чемпіонів-2011/2012.


«Зеніт» почав гру дуже жваво і в перші хвилини буквально захлестав захист «Шахтаря». Перший момент виник після удару Широкова, який Рибка перевів на кутовий. Через кілька хвилин Чигринський сфолив у своїй штрафній і арбітр призначив пенальті. Але Рибка розгадав удар Широкова і відбив 11-метровий. Потім голкіпер «Шахтаря» знову продемонстрував дива реакції, відбивши удар Дані з декількох метрів.


«Шахтар» вирішив, що в обороні відсиджуватися вже вистачить і на 15-й хвилині перша ж атака завершилася голом. Вілліан пішов від суперника і з лінії штрафного пробив прямо в дев'ятку. Малафєєв хоч і дістав м'яч, але лише підправив його в штангу, від якої той і залетів у ворота. Проте «Зеніт» продовжував пресингувати ворота господарів. Дані міг зрівняти рахунок, коли вийшов один на один із Рибкою, але наш воротар знову зіграв блискуче. Потім Файзулін перевірив на міцність хрестовину. Наполегливість пітерців все ж втілилася в гол на 33-й хвилині. Бухаров навісив на Широкова, а той з гострого кута закотив м'яч у сітку, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».


І все ж таки на перерву «Шахтар» пішов ведучи в рахунку. Рац намагався пробити по воротах, але замість цього вийшов пас на Луіса Адріано, який прийняв м'яч одним дотиком, розвернувся і пробив точно в нижній кут.


Другий тайм розпочався з кількох небезпечних моментів біля воріт «Зеніту», але «Шахтар» не зміг розвинути свій успіх і поступово віддав ініціативу суперникові. Гості з кожною хвилиною збільшували тиск на ворота суперника і захист «Шахтаря» виглядав дуже слабо, а моментами просто безпорадно. Якби не Рибка, то «Шахтар» до середини другого тайму програвав би. Апофеозом невдалої гри донецького захисту стала помилка Чижова, який послизнувся в центрі поля і подарував м'яч Файзулін. Півзахисник «Зеніту» легко перекинув м'яч через голкіпера і зрівняв рахунок.


Останні хвилин десять стали для «Шахтаря» справжнім випробуванням. «Гірники» грали просто на відбій і зуміли зберегти хоча б нічию. Таким чином, «Шахтар» залишається на останньому місці в групі G, набравши всього два очки в трьох іграх.


В іншому матчі цієї групи «Порту» зіграв внічию 1:1 з кіпрським АПОЕЛом.