Премію «Яскраве освітлення-2011» за найкраще розслідування, яке проводилося в умовах тиску, погроз або в складних умовах, отримала група чотирьох бразильських журналістів. Вручення премії відбулося в рамках Глобальної конференції журналістів-розслідувачів, яка проходила в Києві з 13 по 16 жовтня.
Як повідомили організатори конференції, бразильські журналісти Джеймс Альберті, Катя Брематті, Карлос Колбак і Габрієль Табачек підготували серію репортажів про корупцію і зловживання в парламенті бразильського штату Парана. Матеріали були опубліковані в газеті Gazeta do Povo і вийшли в ефірі RPC-TV, повідомляє «УНІАН».
Зокрема, журналісти викрили, що керівництво парламенту протягом багатьох років надавало кошти, призначені пенсіонерам. Журналісти впродовж двох років створювали базу даних, яка складалася зі щоденників і записів парламенту, які повинні були бути публічними, але ховалися від громадян.
Під час оприлюднення результатів розслідування в редакціях, де працювали журналісти, двічі вибухали бомби, а журналісти отримували погрози. Викладені в розслідуванні факти викликали хвилі вуличних протестів, на які вийшли понад 30 тисяч осіб, а також арешти серед керівництва парламенту і суди.
Загалом цього року журі премії «Яскраве освітлення» розглянуло 30 заявок з різних куточків світу. За свідченням журі, всі учасники конкурсу були журналістами високого рівня, і їхні розслідування мали значний суспільний резонанс.
Нагадаємо, глобальна конференція журналістів-розслідувачів (GIJC) і Глобальна мережа журналістів-розслідувачів (GIJN) дають можливість журналістам з різних країн обмінюватися досвідом та інформацією. Перша Глобальна конференція журналістів-розслідувачів пройшла у 2001 році в Копенгагені (Данія).
Сьома Глобальна конференція, проведена в Києві, зібрала 450 відомих журналістів та редакторів з усього світу. Організаторами виступили Scoop і український Інститут розвитку регіональної преси.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом