Реалізація проектів, що стосуються виробництва та споживання альтернативних видів палива, вітрової і сонячної енергетики дозволить Україні скоротити споживання газу на 25% уже в найближчі п'ять років. Таку думку сьогодні висловив голова Національного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Микола Пашкевич, виступаючи на III Міжнародному форумі з відновлюваної енергетики та енергоефективності в Києві, повідомляє кореспондент ForUm'у. Також у заході взяли участь 300 галузевих фахівців з 28 країн, які обговорили енергетичні перспективи України на європейських ринках відновлювальної енергетики.
«Україна має величезний потенціал. Якщо торік на малих відновлювальних джерелах ми виробили близько 240 млн кВт годин енергії, то вже цього року очікуємо понад 360 млн кВТ годин, і наступного року плануємо вийти на показник в 1 млрд 17 млн кВт годин енергії», - заявив глава Нацагентства.
За його словами, станом на 17 жовтня цього року, частка відновлювальних джерел у загальному енергобалансі країни сягає всього близько 1%. З них 60мВт - сонячні батареї, 117,5 МВт - вітропарки, 104 МВт - малі гідроелектростанції, 64 МВт - об'єкти теплової генерації на альтернативних видах палива.
«Порівнюючи Україну з Європою, ми повинні ставити крапку відліку, - вважає Пашкевич. - Адже енергомережі Європи були набагато розвиненіші, ніж наші. Так історично склалося, що на відміну від нас, Європа районована - кожен регіон, потужністю 2,5 тис. МВт, має власні резерви потужності. Усе це диспетчеризується з єдиного центру в Парижі. Ми маємо досвід роботи в цій енергосистемі. Наш так званий «Бурштинський Острів» вже майже 10 років працює в єдиному режимі з європейською енергосистемою».
Як відомо, «Бурштинський Острів» - це умовна територія, на якій розташовані електромережі Бурштинської електростанції, разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Бурштинський енергоострів, на відміну від інших електромереж України, підключений до електромереж країн ЄС і дозволяє експортувати вітчизняну електроенергію за кордон.
Сергій Одаренко,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом