Якщо Європа не поважає Україну як суверенну вільну державу, то «ярмо нам не потрібно». Про це заявив депутат від Партії регіонів Владислав Лук'янов, коментуючи висловлювання зарубіжних політиків щодо вироку екс-прем'єру Юлії Тимошенко.
«Думаю, ми дійсно стаємо незалежною суверенною державою. Ми не повинні вважати точку зору будь-якого засобу масової інформації більш важливою, ніж суд», - зазначив регіонал.
«Більше того, у мене тоді питання, а що тоді є демократією, якщо суд має докази, приймає рішення і воно відповідає законодавству нашої держави... Якби суддя прийняв будь-яке інше рішення, то він зробив би злочин», - заявив він.
Депутат нагадав, що «коли був засуджений спільник пані Тимошенко Павло Лазаренко, ніхто не обурювався».
«Але вони були спільниками. Коли в Російській Федерації за корупційні дії було притягнуто до відповідальності чиновників, які зараз відбувають покарання, а союзником їхніх справ була пані Тимошенко... Мене турбує те, чому пані Тимошенко не звинувачувалася раніше, чому на все це закривалися очі», - заявив політик.
Лук'янов зазначив, що «позиція політичних партнерів пані Тимошенко зрозуміла, вони захищають своїх».
На запитання, кого він називає політичними партнерами - МЗС Німеччини, Франції чи Швеції, депутат уточнив: «Називаю політичні сили, які при владі в тих країнах, які ви називаєте».
«Знаєте, головним питанням є не рішення і реакція будь-якої іноземної організації або державного органу, а головним є те, винна чи невинна Тимошенко. Якщо в її діях є склад злочину, то вже неважливо, яка позиція будь-якої держави, тому що це є прямим втручанням у внутрішні справи України і тиском на нашу державу», - зазначив він.
Лук'янов вважає, що якщо 20 жовтня не відбудеться візит Януковича в Брюссель, то це організовують політичні партнери Тимошенко.
«Безумовно. У цьому немає ніяких сумнівів. Бо вони сьогодні втрачають вплив, і замість них у багатьох країнах приходять до влади соціал-демократи. Я сподіваюся, у цих країнах зміниться ситуація», - заявив він.
«Польща теж не уникла помилки в оцінці дій Тимошенко. Так, це помилка Польщі, коли вона захищає пані Тимошенко», - додав політик.
На запитання, як він сприймає офіційну критику Заходу, депутат відповів: «Як одну з їхніх помилок».
«Ми вибрали для себе європейський вибір. І ми не пішли тим шляхом, який для нас був би простішим - різко повернути на схід. Якщо 20 жовтня не відбудеться візит Януковича в Брюссель, ми будемо це розцінювати, як тиск на незалежну Державу Україна з боку інших політичних сил», - заявив« регіонал.
Лук'янов також сказав, що є «питання, навіщо нам йти до євроспільноти».
«Думаю, це питання для громадського обговорення», - зазначив він.
«Коли я зараз спостерігаю дії з боку представників політичних сил, які нібито підтримували демократичний шлях, боротьбу з корупцією, а коли дійшло до конкретних справ, то вони вважають, що політична приналежність до опозиції є таким чинником, який звільняє від кримінальної відповідальності, якщо для політичної доцільності можна відкинути мораль і справедливість, тоді у мене виникає питання, чи варто нам рухатися в цьому напрямі», - підкреслив регіонал.
«Тобто, якщо Європа не поважає нас як суверенну вільну державу, то ярмо нам не потрібно», - додав він.
«Те ж і щодо пана Путіна. Будучи прихильником добросусідських відносин з Росією, я б утримався від прискорення поглиблення цих відносин», - заявив політик.
Відповідаючи на запитання, чи хоче Захід поставити Україну на коліна, Лук'янов заявив: «Думаю, це питання в порядку денному».
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра Юлію Тимошенко винною в перевищенні влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів у 2009 році і засудив її до позбавлення волі строком на сім років.
За матеріалами «УНІАН», «Українська правда»
