Погіршення економічної ситуації в Європі - це, безумовно, виклик не тільки для європейського регіону, а й для всього світу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, сказав глава Національного банку Австрії Евальд Новотни під час роботи дипломатичного клубу.

За його словами, сучасна ситуація в Європі - головний фактор уповільнення зростання глобальної економіки. «Потрібно розрізняти два аспекти: ситуацію з євро як валютою, яка забезпечує одну третину світових фінансових операцій, і фінансово-економічну ситуацію в країнах єврозони. Ніхто не ставить під сумнів роль євро на фінансовому ринку, тоді як обстановка в Євросоюзі ускладнюється. Зокрема, є проблема рефінансування боргів у довгостроковій перспективі. Якщо для цього не будуть знайдені кошти на комерційному ринку, то знову буде потрібна допомога держави», - зазначив він.

Новотни також повідомив, що сьогодні обговорюється централізація фіскальної політики. «Сьогодні в ЄС ми маємо 17 міністерств фінансів, і в кожного є відмінності в підходах, тому виникла ідея загальноєвропейського Мінфіну. Але це зажадає істотних змін в угоді про Євросоюз, чого буде складно досягти. Більш ймовірно введення якоїсь системи загальних фіскальних правил. Саме у зв'язку з цим Європарламент нещодавно прийняв шість нових законів для посилення стабілізаційного пакету», - заявив він.

Голова Нацбанку Австрії підкреслив, що в ЄС не очікують проривних рішень від майбутньої зустрічі Великої двадцятки. «Проблеми в різних регіонах світу схожі - уповільнення посткризового відновлення економіки, криза боргів і т. п., але підходи до вирішення різні. Так США робить акцент на використанні інструментів Центрального банку для масового рефінансування держборгу, у тому числі шляхом викупу боргових зобов'язань і активів. У свою чергу Європейський центральний банк прагне до зниження державних боргів. У світлі цієї політики ЄЦБ варто розглядати і пакет «Базель-3», спрямований на поліпшення фінансового регулювання в Євросоюзі», - сказав він.

Новотни зазначив, що такі розбіжності між США і Європою можуть стати одним із факторів нової хвилі рецесії, «оскільки антикризові заходи не можуть бути зроблені в одній окремо взятій Європі, вони повинні бути погоджені у світовому масштабі».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

393