Україна легше перенесе кризу за рахунок посилення експортних позицій на світових ринках металу, продовольства, а також оптимального співвідношення держборгу до ВВП. Про це в ефірі «5 каналу» заявив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов.
«Сьогоднішня криза має трохи іншу природу, ніж у 2008 році. У 2008 році була кредитна криза, в основному, через нездатність платити по іпотеках в США, що підштовхнуло світову економіку до кризи. Зараз криза більше нагадує кризу державного боргу. Якщо уважно подивитися на статистику, то наша країна стоїть особняком, у нас більш вигідне і комфортне співвідношення державного боргу до ВВП. Ми набагато більше захищені, ніж розвинені країни - Японія, Італія, Англія, Франція», - підкреслив Колобов.
У той же час, він визнав, що країні не вдасться повністю залишитися осторонь від світової кризи, оскільки Україна є частиною світової економіки, частиною Європи, і, як наслідок, випробує на собі відгомони кризових явищ. Зокрема, держава має певні проблеми із залученням рефінансування боргу, визнав Колобов. Разом з тим, він зазначив, що ціни на метал у світовій економіці істотно не знижуються, на відміну від 2008 року. Крім того, Україна зібрала в поточному році понад 50 мільйонів тонн зернових, і експортний потенціал у цьому напрямку нашої країни тільки збільшується. «Тому, найближчим часом ми передбачаємо приплив дуже великих обсягів валюти», - заявив перший заступник голови НБУ.
Крім того, Колобов зазначив, що частка спекулятивного, нерезидентського капіталу в держоблігаціях країни у 2008 році була набагато вищою, ніж зараз. «Тому, ми тут більше стикаємося з психологічним, інформаційним тиском, ніж з глобальним, економічним», - констатував він.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом