«М'який» і легальний варіант переходу на більш дешеву сировину для зниження собівартості є пропозицією продукції з такої сировини не «замість», а на додаток до традиційної. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm`у на діловій нараді з антикризового управління компанією (м. Ессен, Німеччина) сказав член правління концерну Daimler AG Вольфганг Бернхард.

За його словами, таке розширення асортименту під час кризи дозволяє зберегти і навіть підвищити попит. Як приклад Бернхард привів розвиток автоконцернами ЄС випуску недорогих автомашин, а також збільшення роздрібної пропозиції «спрощених» продуктів харчування (готові салати з меншим числом компонентів, ковбаси та ін.). «Розвиток товарної номенклатури набуває під час кризи особливого значення», - підкреслює експерт.

«Зрозуміло, що це завдання вимагає інвестицій. Але ті, хто зараз здатний на розвиток асортименту, отримують великий конкурентний плюс», - сказав він і додав: «Наводячи як приклад мережі супермаркетів, які з кризою різко активізували виробництво продукції під власними торговими марками. У цьому ж контексті важливим є просування в нові перспективні сегменти, а також на географічно нові ринки».


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

552