Падіння попиту майже на всі види товарів, що настало з кризою, призвело до зниження доходів виробників, тоді як їхні витрати часто зростають. Про це кореспонденту ForUm`у сказав член Стратегічної ради компанії PricewaterhouseCoopers від Швейцарії Маркус Нойхауз на діловій нараді з антикризового управління компанією (м. Ессен, Німеччина).

«І перед будь-яким бізнесом стоїть завдання - зламати цю тенденцію, наростити прибутковість і скоротити витрати. Адже основне завдання будь-якої компанії - максимальний прибуток при мінімальних витратах», - зазначає експерт.

За його словами, близько кризове зростання витрат підприємств багато в чому пов'язано з прагненням закласти у вартість ринкові ризики, що зросли. «Є і більш об'єктивні фактори, наприклад, подорожчання сировини», - додав Нойхауз.

«Але викликаний кризою спад споживання змушує виробників стримувати, а то й знижувати відпускні ціни, щоб зберегти продажі, - говорить Нойхауз. - А значить, виникає потреба в більш дешевих сировинних матеріалах і компонентах. І тут часом є спокуса заощадити на якості, особливо там, де вона слабше контролюється».

Тому, підсумував фахівець, для кінцевого споживача невисока ціна може означати не тільки економію, а й прогалини в якості товару.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435