Розпорядженням Кабінету Міністрів №937-р Національному банку України переданий в управління цілісний майновий комплекс «Північного державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія». Підприємство, як зазначено на його веб-сайті, проводить на території центральної, північної і північно-західної частини України дослідження з регіонального геологічного вивчення надр, зокрема, на предмет наявності міді, золота, алмазів. Рішення уряду набуло чинності 1 жовтня.

НБУ має намір за допомогою цього держпідприємства організувати золотовидобування на території України, заявив у четвер перший заступник голови Національного банку Юрій Колобов, передає «УНІАН». Він також зазначив, що Національний банк розглядає можливість випуску для населення сертифікатів, забезпечених золотовалютними запасами НБУ, а також золотих інвестиційних монет. Ці альтернативні інструменти, на думку Колобова, дозволять громадянам зберегти свої заощадження і зменшити попит на готівкову валюту.

Нагадаємо, за оцінками глави Державної служби геології і надр Едуарда Ставицького, Україна за своїми прогнозними ресурсами має приблизно 2,5-3 тис. тонн золота. Першу партію золота планується добути вже у 2011 році.

Раніше голова НБУ Сергій Арбузов у ​​ коментарі виданню ForUm анонсував підготовку до видобутку золота в Україні з метою поповнення золотовалютних резервів НБУ. За його словами, з урахуванням значного зростання цін на золото у світі, у НБУ зараз активно розглядають питання про запрошення в Україну міжнародної аудиторської компанії, яка підтвердить розвідані запаси золота в Україні, що є необхідною умовою для початку його промислового видобутку. Згідно з процедурою, видобуте в Україні золото буде викуплене НБУ і після проведення процедури афінажу поповнить золотовалютні резерви НБУ.

Крім того, з метою випуску сертифікатів, забезпечених золотом, Нацбанком уже досягнута домовленість з урядом про отримання на зберігання їхнього золота, яке буде включене у резерви Національного банку. При цьому золото залишиться у власності держави, а резерви НБУ виростуть, що дасть можливість використовувати його для залучення додаткових фінансових ресурсів, пояснив голова Нацбанку.

Також регулятор вивчає можливість випуску золотих монет, які будуть зроблені із золота 999,9 проби, заявив ForUm'у директор гендепартаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктор Нестеренко. Номінал і тираж золотої монети у даний час уточнюється. Громадяни України зможуть у будь-який час обміняти її у банку або обмінному пункті на гривні за курсом НБУ для банківських металів. А процедура перевірки її справжності буде набагато простішою, ніж у золотих злитків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

514