У Національного банку України не залишилося жодної невиконаної умови перед Міжнародним валютним фондом. Про це розповів в інтерв'ю «КП в Україні» перший заступник голови НБУ Юрій Колобов.

«Раніше був прийнятий закон, який скасовує обов'язковий викуп НБУ облігацій рекапіталізованих банків, - підкреслив він. - Ми практично щодня контактуємо з МВФ, і вони добре знають нашу ситуацію. Згідно з домовленостями, наступні два транші будуть об'єднаними».

Також Колобов розповів про співпрацю Нацбанку з МВФ у питанні розвитку рекапіталізованих банків. «У нас досягнута така домовленість з МВФ: ми аналізуємо роботу «Укргазбанку» і банку «Київ» до 1 січня 2012 року. Якщо ці банки прибуткові, то у цьому разі буде запрошений іноземний консультант, щоб визначити їхню перспективу. Швидше за все, держава не буде зберігати таку велику кількість держбанків», - спрогнозував заступник голови НБУ.

Зокрема, вже прийнято рішення щодо «Родовід Банку». НБУ підтримав ініціативу МВФ зробити цю фінустанову банком «поганих активів» для держбанків.

«Найголовніше - ми зняли соціальну напруженість у зв'язку з боргами перед вкладниками «Родовід Банку». І це - результат злагодженої роботи Президента, Кабміну і Нацбанку», - підкреслив банкір.

У той же час НБУ бачить певну загрозу банківській системі України у тому, що деякі банки повернулися до дуже активного споживчого кредитування без довідки про доходи та належної перевірки позичальника. За його словами, різке зростання споживчого кредитування стимулює імпорт, у тому числі тіньовий. «Проте будь-які обмежувальні заходи, які вводимо, ми попередньо опрацьовуємо з міжнародними консультантами, МВФ, з банками», - зазначив Колобов.

Зокрема, за його словами, один із підходів Нацбанк запропонував для обговорення на своєму сайті. «Він передбачає підвищення нормативів до капіталу для банків, які займаються активним споживчим кредитуванням, - заявив заступник голови НБУ. - Є й інші підходи. Я думаю, що найближчим часом ми знайдемо золоту середину у цьому питанні».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

390