У серпні тенденція чистого припливу валюти збереглася за всіма статтями платіжного балансу, сказав керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький на прес-конференції у вівторок. За його словами, чистий приплив валюти склав 214 млн дол США, що вдвічі більше, ніж у липні (108 млн доларів), повідомляє «Укрінформ».

Поліпшення фінансового рахунку відбулося за рахунок надходжень прямих іноземних інвестицій (+939 млн дол), у той час як у липні цей показник дорівнював 415 млн дол, і зменшення відтоку валюти поза банками: 680 млн дол проти 734 дол у липні (в еквіваленті). Таким чином, дефіцит поточного рахунку у серпні майже повністю перекрився непозиковим припливом капіталу (933 млн дол чистий приплив; 1,023 млн дол чистий відтік за поточними операціями).

Литвицький зазначив, що вперше у поточному році експорт товарів зростав швидше, ніж імпорт: 35,8% проти 33,5%. Збільшилося позитивне сальдо балансу послуг. Профіцит фінансового рахунку у серпні дорівнював 1,22 млрд дол, тоді як у липні - 665 млн доларів, і перекривав дефіцит поточного рахунку.

Слід зазначити, сказав Литвицький, що у січні-серпні на 66,7% зріс інвестиційний попит (машини, обладнання, транспортні засоби). Імпорт металів, необхідних для нарощування виробництва, збільшився на 49,8%, енергоносіїв - на 53,7%. У цілому за вказаний період імпорт товарів виріс на 46,1%.

За словами Литвицького, у перспективі можемо очікувати певного уповільнення динаміки зростання профіциту поточного рахунку у результаті погіршення умов отримання кредитів приватного сектора та міжнародних фінансових організацій; коливання в обсягах валютних притоків від фінансування імпорту торгових кредитів. Крім того, прогнозується збереження тенденції до підвищення прямих інвестицій (під проекти Євро-2012); посилення припливу валюти від аграрного та хімічного експорту та ослаблення - від металургії. Можна також очікувати стабілізацію або навіть деяке зменшення відтоку готівкової валюти поза банку.

За результатами року, сказав Литвицький, зведений платіжний баланс дозволить зберегти курсову стабільність при здоровій амплітуді коливань курсу. У той же час необхідна концентрація додаткових зусиль для утримання досягнутого 5% темпу зростання ВВП та наближення його динаміки до рівнів збільшення інвестиційного та споживчого попиту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

422