Сьогодні на світовий ринок нафти і нафтопродуктів впливає кілька основних факторів, починаючи з обстановки в Лівії. Про це на брифінгу в Антимонопольному комітеті України (АМКУ) заявив президент Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук, відповідаючи на запитання кореспондента ForUm'у.

«Коли настає час зміни стратегічних запасів нафти в США, то ринок швидко змінюється. У момент поповнення цих запасів в основних країнах-постачальниках виникають політичні колізії і починають діяти інші чинники, що знижують вартість «чорного золота», - зокрема, сказав Косянчук. Крім того, за його словами, зараз ринок нафти визначається слабкістю світової економіки. «А також виснаженням ресурсів, що легко видобуваються: середньосвітова глибина видобутку нафти зростає, а це означає збільшення собівартості. Тому ОПЕК вже зафіксувала, що собівартість нафтовидобутку не повинна бути нижче $70-75 за барель», - зазначив експерт.

Він нагадав, що сьогодні середня ціна нафти у світі перевищує $ 100 за барель. «Знаючи собівартість, можна оцінити прибуток, що отримується постачальниками», - сказав Косянчук.

Крім того, експерт зазначив, що на ринок також впливають біржові спекуляції з нафтою. «По своїй суті подібні до тих, які у 2008 році привели до обвалу ринків нерухомості, і, зрештою, до всеосяжної економічної кризи», - підсумував Косянчук.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

697