З початком кризи населення поступово змінило свої переваги в споживанні продуктів харчування. Про це, як повідомляє кореспондент ForUm'у на V щорічній конференції Food Industry Forum заявила директор з маркетингу компанії «Еко-Маркет» Юлія Пузирьова.

«Протягом кризових років, з 2009 по 2011 рр. скоротився загальний обсяг споживання продуктів. Також, люди багато в чому перейшли на менш якісні товари, плюс, стали активніше порівнювати асортимент різних торгових мереж», - зокрема, сказала вона.

За словами маркетолога, у 2009 році попит на продукти харчування зберігався за інерцією, незважаючи на те, що люди почали запасатися ними про запас.

«У 2010-му покупці намагалися знайти товар дешевший, активно відвідуючи і порівнюючи магазини різних мереж, а також підшукуючи дешевші продукти-замінники», - зазначила Пузирьова і додала: «Протягом нинішнього року настрої поступово заспокоюються, населення вже багато в чому пристосувалося до нових реалій життя і сформувало нові переваги».

Крім того, на думку експерта, економічна криза дала потужний поштовх розвитку власних торговельних марок (ВТМ) мереж супермаркетів.

«Сучасний споживач харчової продукції прислухається до порад та інформації в соціальних мережах. Також для нього важливі звички до тих чи інших продуктів. І, звичайно, акції, пропоновані магазинами. При цьому більшість покупців прив'язані до «свого супермаркету», але в той же час завжди з цікавістю відвідують нові відкриті торговельні комплекси, оскільки люди очікують від торгових мереж достатнього асортименту, наявності знайомих брендів (поряд з ВТМ), якісного «фреш»-товару, а також постійної наявності продукції в конкретній знайомій точці магазину», - резюмує Пузирьова.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

376