Основна проблема ринку агропродукції - логістика продажів. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко під час 5-ї щорічної конференції «Food industry forum».

Зокрема, експерт зазначив, що через ріелторські мережі (продуктові супермаркети) реалізується не більше 24% харчової продукції в країні. «Поліпшити ситуацію щодо реалізації продуктів покликаний Закон «Про оптимізацію ринків сільськогосподарської продукції» № 1561 від 25.06.2009, який, зокрема, передбачає створення оптових ринків агропродукції (ОРСП)», - сказав Козаченко і додав, що ці ринки передбачається створювати в основному за рахунок приватних інвестицій.

У свою чергу, директор ринку «Столичний» Олексій Чумак зазначив, що частка держпідтримки в загальному кошторисі програми не перевищить 20%. «У 2011 році на створення ОРСП буде освоєно 827 млн гривень, у 2012 році - 1862 мільйонів гривень, у 13 – 3686 млн гривень», - повідомив він. Усього, за словами експерта, кошторис даної програми становить 12 млрд 738 млн гривень.

Чумак нагадав, що першим ОРСП в країні став ринок «Шувар» (Львів), потім були відкриті «Столичний», «Господар» (Донецьк). Він також повідомив, що в першій половині 2012 року відкриються аналогічні об'єкти в Одесі та Запоріжжі. Крім того, за його словами, до кінця наступного року передбачається відкриття аграрних оптових ринків у Харкові, Сімферополі, Херсоні, Вінниці, Чернівцях.

«Розміщення цих ринків пов'язано як з регіонами виробництва, так і з основними зонами споживання. Кожен об'єкт має вклад передпродажного зберігання, при цьому виробник залишається власником продукції», - зазначив Чумак.

За його словами, у перспективі передбачається, що аграрії зможуть користуватися ОРСП для постачання за трьома напрямками: в даному регіоні, в інші регіони країни, на експорт.

Крім того, Чумак повідомив, що витрати виробника на роботу з ОРСП складуть 4-5% у загальній структурі витрат, а окупність цих витрат - 4-5 років. «При цьому, оптові агроринки не позиціонується як конкуренти рителевських мереж», - підкреслив він.

На думку експертів, ОРСП багато в чому орієнтовані на роздрібного покупця, тобто на населення. «Практика роботи перших оптових ринків показала, що поки що роздрібні продажі забезпечують основну частку доходу. А це означає, що розвиток мережі ОРСП має значення не тільки для агроринку як такого, а й для здатності населення отримати якісну продукцію за доступною ціною», - вважають вони.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

400