Полiтика

Клюєву доручено зібрати з комунальників чотири мільярди гривень боргів

Прем'єр-міністр Микола Азаров дав доручення першому віце-прем'єр-міністру, міністру економічного розвитку і торгівлі Андрію Клюєву терміново вжити заходів щодо забезпечення розрахунків теплопостачальних підприємств з Державною компанією «Газ України» за спожитий природний газ.

На сьогодні заборгованість теплопостачальних підприємств перед ДК «Газ України» за спожитий природний газ становить: за 2010 рік - 2,9 мільярда гривень (рівень розрахунків - 82%), у тому числі ВАТ «Київенерго» - 0,23 мільярда гривень); за 2011 рік - 3,9 мільярда гривень (рівень розрахунків за цей період - 67%), у тому числі ВАТ «Київенерго» - 1,2 мільярда гривень).

Питання заборгованості теплопостачальних підприємств є одним із пріоритетних, оскільки заборгованість загрожує своєчасному початку опалювального сезону.

ДК «Газ України» неодноразово зверталася до Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування і безпосередньо теплопостачальних підприємств щодо незадовільної оплати останніх за газ, вимагаючи прийняти всі можливі заходи, спрямовані на погашення заборгованості, а також забезпечити своєчасну і в повному обсязі оплату використаних обсягів газу. Проте рівень оплати за спожитий газ залишається незадовільним, повідомляють «Подробиці».

Беручи до уваги вимоги законодавства України щодо поставок природного газу тільки за умови забезпечення його 100-відсоткової оплати грошима (постанова Кабінету міністрів від 27.12.01 № 1729, Закон України «Про засади функціонування ринку природного газу» та ін.), а також те, що газопостачання підприємствам комунальної теплоенергетики в опалювальному періоді 2011-2012 неможливе без позитивного вирішення питання про проведення повних розрахунків, Азаров доручив терміново вирішити питання оплати за спожитий газ. У разі невиконання відповідальними особами зазначеного доручення, вжити до них жорстких заходів
адміністративного характеру.

Нагадаємо, ще навесні проблему погашення боргів у ПКЕ було винесено на розгляд уряду. У середині березня на селекторній нараді з керівниками регіонів перший віце-прем'єр Андрій Клюєв зажадав повного погашення енергетиками заборгованості за спожитий газ. У разі невиконання погрожував персональною відповідальністю місцевих керівників.

Дуже схоже, що напередодні опалювального сезону панові Клюєву навряд чи вдасться «вибити» із регіонів 4-мільярдну заборгованість. Тому вже найближчим часом слід очікувати або регіональних кадрових рішень, або весь тягар відповідальності за зрив початку опалювального сезону впаде на першого віце-прем'єр- міністра, який так і не стабілізував фінансову ситуацію у сфері комунальної енергетики.