Депутати вирішили доповнити перелік видів діяльності, на які поширюватиметься спрощена система оподаткування. Як пише «Комерсант-Україна», згідно підготовленій до другого читання редакції відповідного законопроекту, з наступного року на єдиному податку зможуть перебувати фізичні особи-підприємці, що займаються технічними дослідженнями, страхові агенти, а також посередники при купівлі-продажу нерухомості. У той же час депутати пропонують відмовитися від надання податкових пільг для малого і середнього бізнесу, що виробляє і реалізує власні товари.

У розпорядженні видання опинилася остання версія законопроекту щодо реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, підготовлена ​​ до другого читання. Нагадаємо, урядовий документ був прийнятий за основу ще у середині червня, і бізнес очікував його затвердження в цілому ще до парламентських канікул - у липні. Депутати вирішили розширити перелік видів діяльності, які зможуть перебувати на спрощеній системі сплати податків. Це фізособи-підприємці, які займаються технічними випробуваннями та дослідженнями, що надають послуги у сфері страхування, зокрема агенти, аварійні комісари, сюрвейєра, а також посередники при купівлі-продажу або оренди нерухомості (всього 40 видів діяльності). Такі платники повинні мати обсяги річного доходу не більше 2 тис. мінімальних зарплат (з 1 січня - 2,146 млн грн) і наймати до 10 осіб.

Видання зазначає, що в законопроекті збереглися чотири категорії платників єдиного податку, у яких річний оборот і ставка податку будуть прив'язані до мінімальної зарплати (МЗ): дохід від 150 до 1000 МЗ зі ставкою 1-20%, 2000-5000 МЗ - ставка 3% при сплаті ПДВ і 5% без його сплати. В умовах нестабільності української економіки бізнес вважає недоцільним прив'язувати ці показники до зарплати, зазначає керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський. У той же час в комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики вирішили відмовитися від введення категорії бізнесменів, які здійснюють продаж товарів за короткостроковим свідченням зі ставкою податку 1% від МЗ на день і вартістю проданих товарів не більше 25 МЗ. За словами голови Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксани Продан, на цьому наполягали самі підприємці: «Нас це не лякає, бізнес розглядав дану категорію як можливість відходу від оподаткування».

Однак із законопроекту зникли норми, внесення яких було ініційовано підприємцями і погоджено з Кабміном: надання 50-відсоткової пільги на сплату єдиного податку для виробників, що продають товар власного виробництва, а також можливість до 2016 року платити половину ставки податку на доходи фізосіб тим підприємцям, які перейшли на загальну систему оподаткування.

Нагадаємо, раніше директор департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України (ДПСУ) Степан Дусяк повідомив, що на 1 липня 2011 року в Україні було зареєстровано близько 1 млн. підприємців-«спрощенців» - це на 127 тис. менше в порівнянні з минулим роком.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

504