Попит на кредити Всесвітнього банку в нинішній нестабільній економічній ситуації у світі залишається високим і в деяких випадках перевищує здатність Банку надавати підтримку. У той же час на проектах, які Всесвітній банк допомагає реалізовувати Україні, така ситуація, швидше за все, не повинна позначитися.
Таку думку висловив директор Всесвітнього банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер, повідомляє «Укрінформ».
«Всесвітній банк в умовах економічної кризи зробив дуже велику грошову допомогу різним країнам світу. За останні 3 роки ми виділили понад 200 млрд доларів, тобто більше 60 млрд за рік. І, звичайно, наші можливості продовжувати такими темпами давати кредити обмежені», - зазначив Райзер.
Однак, за його словами, не можна автоматично проводити загальне скорочення допомоги на кожну конкретну країну. «Я думаю, що при реалізації нової Стратегії партнерства на 2012-2015 роки Україна може очікувати обсяги підтримки такі ж, як і в попередній період, це близько 500-600 млн на рік», - сказав експерт.
Він також додав: «Зараз у нас в портфелі є проекти і на близько 500 млн доларів на рік. Я не виключаю, що ми можемо вийти з нинішніх фінансових рамок і виділяти більше, але це залежатиме, насамперед, від прогресу в економічних реформах і прогресу в реалізації існуючих проектів».
«Попередня стратегія партнерства з Україною на 2007-2011 роки передбачала загальний розмір фінансування, прийнятий нашою радою директорів, до 2 млрд 300 млн доларів. Це означає близько 550-600 млн на рік у середньому. При цьому були роки, в які виділялося по мільярду , в інші - тільки по двісті мільйонів. Але середня сума приблизно сягає 600 млн», - нагадав глава представництва ВБ.» Якщо розглядати разом Всесвітній банк та МФК (Міжнародна фінансова корпорація, що входить до складу групи Всесвітнього банку - ред.), ми надаємо Україні підтримку, порівнянну з ЄБРР (Європейський банк реконструкції і розвитку). ЄБРР - один мільярд євро на рік, а ми трохи менше - близько 1 млрд доларів» - зазначив Райзер.
Він охарактеризував Стратегію партнерства Всесвітнього банку з Україною на 2007-2011 роки як «досить успішну». Але оскільки на цей період припала економічна криза, при якій необхідно було звернути більше уваги на оздоровлення фінансового сектору, а також нестабільна політична ситуація в Україні внаслідок частих змін уряду, не всі заплановані в ній результати були отримані, додав експерт. Тому, за його словами, «головні напрямки нової стратегії не дуже відрізнятимуться від попередньої».
У той же час, центральним стане акцент на більшій роботі з громадською думкою. «Відсутність довіри населення до реформ, що проводяться в країні, є однією з основних причин їх неповної реалізації, - зазначає експерт. - Ми плануємо більше працювати з експертами, провести системний моніторинг реформ і широко інформувати населення про їх результати», - уклав Райзер.
Як повідомляв ForUm, директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові вважає, що темпи реального зростання економіки Україні в перспективі могли б досягти 7-8%.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом