Народні депутати неоднозначно оцінили представлені сьогодні в парламенті соціально-економічну програму розвитку і проект держбюджету на 2012 рік. Про це повідомляє кореспондент ForUm'у.

Зокрема, опозиційний прем'єр-міністр, нардеп від фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Соболєв заявив ForUm'у, що в нього таке відчуття, що начебто ці два документи готуються не для України. «Через величезну кількість цифр неможливо знайти відповіді на кілька ключових питань», - сказав він.

Парламентарій зазначив, що йому так і не вдалося зрозуміти, що буде з соціальними пільгами і нагадав, що до парламенту внесено проект Закону «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Негативним моментом Соболєв також відмітив «значний ріст фінансування Адміністрації Президента на тлі зменшення виділення коштів Кабміну і ВР».

Що стосується фінансування соціальних програм, силовиків, то опозиційний прем'єр каже: «Тут дуже цікава ситуація. Фінансування армії значно урізується, але грошей буде більше виділено на ті спецпідрозділу, які беруть участь у придушенні виступів усередині країни».

Він також критикує рішення збільшити фінансування прокуратури.

Що стосується зростання мінімальних пенсій і зарплат, то, за словами Соболєва, в проект держбюджету ці показники занесені на мінімальному рівні і за рік мінімальна зарплата зросте лише на 80 грн.

У свою чергу, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов каже що для його політичної сили всі статті бюджету є пріоритетними. Про це він заявив на брифінгу у ВР, передає кореспондент ForUm'у.

«Будь-який напрям, який закладений в бюджет, для своєї категорії дуже показовий... Але, напевно, основний пріоритет для нашої фракції полягає в тому, що ми повинні подивитися, яка кількість коштів залишається тут, у центрі, а яка розподіляється в регіонах», - сказав він і додав, що необхідно зробити так, щоб на місцях залишалося більше коштів.

Він також повідомив: «Ми звернулися до всіх мерів міст, глав ОДА, щоб вони надали свої зауваження щодо даного бюджету», - повідомив Єфремов. За його словами такі пропозиції вже прийшли і обробляються фахівцями Мінфіну.

Єфремов також відмітив негативним той факт, що в проекті бюджету майже не закладено підвищення зарплат бюджетникам. «Дійсно, бюджет поки не передбачає підвищення зарплат шодо даного напрямку. З моєї точки зору - це не зовсім правильно».

Єфремов також зазначив, що проект бюджету реальний, і при правильному розподілі фінансів будуть додаткові кошти на соціальні питання.


А ось на думку нардепа з депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Тараса Чорновола, не можна стверджувати категорично, що все погано або, що все добре. «Істина завжди посередині, хоча вона не завжди така симпатична», - сказав він і пояснив, що сьогодні проект держбюджету - це напівчернетка.

«Ми зараз не вирішуємо, приймати чи не приймати бюджет у цілому, а повернути його на доопрацювання Кабміну чи ж працювати над ним у парламенті. Сьогодні, приймаючи його до розгляду, ми включимо його до порядку денного парламенту, а це означає, що ВР над ним працюватиме», - підкреслив він.

Чорновіл пояснив, що, швидше за все, сьогодні парламент прийме законопроект держбюджету до розгляду, після чого в бюджетний комітет парламенту до 1 жовтня надходитимуть пропозиції від нардепів фракцій, комітетів. «Після цього проект держбюджету буде доопрацьовано і тільки тоді його винесуть на розгляд ВР у першому читанні. Ось тільки тоді можна буде говорити: людський чи ні цей бюджет», - сказав нардеп.

І все таки депутат каже, що «яким на виході буде документ - справа темна. «Питання: зафіксовані в проекті держбюджету кошти на пільги чорнобильцям і афганцям. Я їх не знайшов. Хоча не врахувати вимогу афганців - це серйозно», - говорить він.

У свою чергу, глава фракції Народної партії Ігор Шаров говорить, що після сьогоднішнього представлення держбюджету, можна говорити, що кадрова вертикаль влади відновлена, почалася планова робота.

«Програма, яка була сьогодні озвучена, повинна бути обгрунтована і підтверджена. Під неї треба зробити правильний бюджет і закласти кошти, які є. Знову ж таки, цими грошима потрібно правильно розпорядитися», - сказав він.

Нагадаємо, у проекті держбюджету на 2012 рік, який Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради, дефіцит бюджету, в порівнянні з плановим показником на 2011 рік, скорочується на 32% - до 24,129 млн грн.

Прогнозний показник дефіциту державного бюджету на 2012 рік планується встановити на рівні 1,7% ВВП, при цьому прогнозний номінальний ВВП становить 1,505 трлн грн.

У 2012 році уряд має намір профінансувати з держбюджету дефіцит НАК «Нафтогаз України» на рівні 12 млрд грн і дефіцит Пенсійного фонду - на 2,2 млрд грн.

З урахуванням зазначеного, дефіцит державних фінансів України у 2012 році планується на рівні 2,5% ВВП, що відповідає умовам Міжнародного валютного фонду для продовження програми співпраці за програмою stand-by.


Юлія Артамощенко,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

559