Економіка

Експерти: У сучасному житті все більше різних ризиків

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин заявив, що сьогодні надзвичайно важливо скорочувати екологічні, економічні та інші ризики. Про це він повідомив на міжнародному форумі «Державно-приватне партнерство у сфері скорочення ризиків - основа конкурентоспроможності країни у XXI столітті», повідомляє кореспондент ForUm`у.

Організаторами форуму виступили фонд «Risk Reduction Foundation» та парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ).

За словами спікера, світ стає все більш глобалізованим, і вже немає такої сфери життя, яка не несла б у собі ризики та потенційні небезпеки. Це стосується політики, економіки, промисловості, інформаційної, соціальної сфери. У свою чергу, президент ПАРЄ Мевлют Чавушоглу зауважив: політики відповідальні за те, у яких умовах люди живуть зараз і житимуть у наступні десятиліття і століття.

«Чи зможемо ми зберегти цивілізацію, подолати старі помилки - ось так ставиться питання. Тому постановка питання про скорочення ризиків в екології, економіці, соціальному середовищі на рівні державної політики дуже перспективна і допоможе системному вирішенню проблем», - сказав Чавушоглу.

На зустрічі члени ПАРЄ та провідні вітчизняні експерти обговорили суть і прояви різних ризиків (природно-техногенних, демографічних, фінансових тощо), а також методи їх зниження. У даний час, за інформацією учасників, якість і тривалість життя людини в окремо взятій країні залежить від ефективності скорочення ризиків в інших країнах.

Дієвим механізмом превентивної боротьби з ризиками фахівці називають екологічне страхування, що практикується у провідних країнах світу. Представники страхових компаній зазначили у ході форуму, що в Україні цей механізм повноцінно не використовується через прогалини у законодавстві та відсутність держпідтримки. У відповідь депутати ПАРЄ запропонували налагоджувати зв'язки з місцевими органами влади, яким безпосередньо близька конкретна проблематика. Такий формат державно-приватного партнерства може зрушити з місця проблеми, які не розв'язуються роками.

Учасники конференції домовилися співпрацювати у сфері розробки профільних нормативно-правових актів з урахуванням досвіду ЄС, а також просувати проекти рейтингування ризиків на рівні країни, регіону, міста для підвищення ефективності влади.