![На мітинг пам'яті Гонгадзе не пустили партії і політику](https://for-ua.com/static/images/previews/48/482567-2.jpg)
Коли всі запалили свічки і лампадки з іменами загиблих, учасники попрямували до Адміністрації Президента, при цьому блокувавши одну смугу вулиці Інститутської. Втім, міліція їм не перешкоджала. Проїжджаючі повз автомобілі озвучували учасникам свою підтримку клаксонами.
«Вже 11 років кричимо одне і теж, і все без толку. Треба придумати щось креативніше», - сказав хтось із натовпу.
Серед учасників ходи були такі відомі журналісти, як ведучий телепрограми «Свобода слова» Андрій Куликов, телеведучий 5-го каналу Святослав Цеголко, а також Єгор Соболєв, Володимир Ар'єв та Мустафа Найєм.
«Для мене це день пам'яті людини, яку я знав особисто, і пам'яті журналіста, якого я поважав як професіонала, - розповів «ForUm'у» Андрій Куликов. - Також це день пам'яті інших загиблих журналістів. На мою думку, цей день заслуговує набагато більше називатися Днем журналіста, ніж усі інші три дні, які вважаються такими. Сьогоднішня дата підкреслює, що наша професія не тільки небезпечна, але і необхідна».
За словами Куликова, він щороку у цей день приходить на Майдан вшанувати пам'ять Гії Гонгадзе. Проте цього року на мітинг до Адміністрації він не піде, тому що спізнюється на ефір.
«Поки в українській журналістиці буде «джинса» і поки ми не будемо чинити опір цьому, доти вся країна буде у небезпеці», - заявив він.
«Для мене це день пам'яті про те, як слово може означати смерть і як слово може означати нове життя. Смерть для конкретної людини і нове життя для цілої країни. Мені здається, що з кожним роком цей день набуває для української журналістики все більшого значення, ніж будь-який інший день», - поділився думкою з ForUm'ом Святослав Цеголко.
«Біля університету побачив плакат, вирішив прийти і вшанувати пам'ять Гонгадзе. А на знак того, що поважаю цю людину, і на знак протесту проти тих, хто покриває замовників, запалив свічку. Я не здивуюся, якщо з'являться нові жертви», - вважає студент педагогічного університету ім. Драгоманова Богдан Кучер.
П'ятирічний хлопчик, який затесався серед натовпу і тримав за руку свою бабусю, весь час обсмикував її за рукав і голосно кричав, що тепер йому доведеться піти у козацький гопак: «Треба допомогти Гії Гонгадзе та захистити Україну», - кричав він.
Прийшов на Хрещатик і головний фігурант справи Гонгадзе екс-майор Микола Мельниченко. Однак коментував він свою участь у цьому процесі дуже неохоче і посилав усіх до свого адвоката.
На згадку про загиблих журналістів люди, які прийшли на акцію, причепили на паркан біля Адміністрації Президента стрічки з іменами загиблих журналістів. На думку організаторів, вони символізують, що влада також несе відповідальність за журналістські життя. Акція закінчилася хвилиною мовчання. Подібні акції також відбулися у Тбілісі, Львові, Харкові, Одесі, Луганську, Івано-Франківську, Черкасах, Маріуполі, Рівному та Дрогобичі. Всі заходи пройшли без партійної та організаційної символіки.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом