Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко не очікує «особливої другої хвилі кризи». Про це він заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту ForUm'у.
«Якщо цього року ми прогнозуємо профіцит поточного рахунку платіжного балансу України в розмірі $6,8 млрд, то у 2012 - вже $ 8 млрд», - зазначив Устенко. Також, за його словами, не буде і серйозної девальвації гривні.
«Дефіцит загального фонду вітчизняного держбюджету, за нашими оцінками, у 2011 році не перевищить 4% ВВП. Для порівняння: у США цей показник становить 10,3%, в Італії - 4,1%», - сказав Устенко.
У той же час експерт зазначає, що сьогодні майже всі розвинені ринки після «чорного серпня» - 2011 р. сильно падають, а серед інвесторів панують істеричні настрої. «Фондові ринки провідних країн впали на десятки відсотків», - сказав він. «Біржовий ринок України у серпні впав на 30%, проте в структурі вітчизняної економіки він не грає такої великої ролі як на Заході. Тому негативне значення даного обвалу ослаблене», - пояснив Устенко.
Він також зазначив, що прогнози про те, що ж буде зі світовою економікою після серпневих подій, стали набагато песимістичніші. «Зведений експертний прогноз відновлення глобального ВВП на 2011 р. погіршений до 3,8%, а на 2012 р. - до 4%. Таке уповільнене посткризове відродження означає, що для українського розвитку товарного експорту буде мало можливостей, він може навіть впасти. Україна залишається вразливою економікою (через експортозалежність); цього року закордонні інвестори помітно погіршили свої очікування в частині роботи на вітчизняних ринках і свої подальші вкладення», - сказав експерт.
Підсумовуючи, Устенко зазначив, що повнота реальної економічної картини залежатиме від становища в економіці та фінансах Євросоюзу.
Як повідомляв ForUm, 9 вересня директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що нова криза може загрожувати світу.
За її словами, зараз зростають ризики рецесії - вони навіть переважують загрозу інфляції. «Від урядів і регуляторів розвинених країн тепер потрібні рішучі дії, щоб запобігти цьому небезпечному етапу», - підкреслила глава МВФ.
Раніше, у квітні, президент Всесвітнього банку Роберт Зеллік попередив, що світ знаходиться на порозі масштабної економічної кризи через зростання цін на нафту, безробіття і нестійку ситуацію на Близькому Сході.
Нагадаємо, через фінансово-економічну кризу у 2008 році погіршилися основні економічні показники в більшості розвинених країн.
Попередником фінансової кризи була іпотечна криза в США.
Поступово криза з іпотечної стала трансформуватися у фінансову і торкнулася не тільки США. Котирування на фондових ринках різко знизилися. Для компаній істотно скоротилися можливості отримання капіталів при розміщенні цінних паперів. На початок 2008 року криза придбала світовий характер і поступово почала проявлятися в повсюдному зниженні обсягів виробництва, зниженні попиту і цін на сировину, зростанні безробіття.
Андрій Боярунець,
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом