Найближче засідання у справі Андерса Брейвіка, який влаштував подвійний теракт у Норвегії, буде відкритим. Про це з посиланням на суддю Анн Маргарет повідомляє норвезьке видання VG. Таким чином, суд пішов на зустріч Брейвіку, який наполягав, щоб засідання у його справі були доступні для преси і глядачів.
На цьому ж засіданні буде вирішене питання про переведення Брейвіка із одиночної камери у загальну, як того вимагає його захист.
Під вартою 32-річний Брейвік перебуває з 22 липня 2011 року. Терорист з самого початку не заперечував своєї провини і наполягав, щоб весь процес у його справі проходив у відкритому режимі. Однак, враховуючи той факт, що перед терактом Брейвік ще й опублікував 1500-сторінковий маніфест, у якому висловлював свою позицію, влада Норвегії вважала за ліпшше закрити всі судові засідання, щоб не дозволити Брейвіку поширювати свої ідеї і далі. Однак, як пояснив у понеділок адвокат Брейвіка Гейр Ліппе, зробити це, не порушивши закону, суд не міг.
«Це те, чого ми й вимагали, тому що право на відкритий суд є фундаментом норвезького права», - сказав адвокат, коментуючи рішення судді Маргарет. Поліція і прокуратура від рішення судді не у захваті і, ймовірно, будуть оскаржувати його. У правоохоронних органах вважають, що на відкритих засіданнях Брейвік отримає можливість спілкуватися зі своїми спільниками через ЗМІ, хоча адвокати обвинуваченого у тероризмі і кажуть, що ніяких доказів про наявність у нього однодумців у слідства немає.
Втім, відкритим найближче засідання у справі Брейвіка буде лише частково. Згідно з рішенням суду, до залу пустять журналістів, потерпілих та їхніх родичів, але звичайні глядачі на нього допущені не будуть. Також у суді буде введена повна заборона на фото- і відеозйомку. Для журналістів, у свою чергу, буде введено обмеження на поширення інформації про засідання. Втім, і поліцейські, і адвокати потерпілих вважають, що це обмеження навряд чи істотно позначиться на подробицях наступних публікацій: інформація в обхід заборони так чи інакше потрапить на шпальти газет, впевнені вони.
Нагадаємо, подвійний теракт у Норвегії, жертвами якого стали 77 осіб, був скоєний 22 липня 2011 року. Біля будівлі канцелярії прем'єр-міністра в Осло вибухнула саморобна бомба, після чого чоловік, одягнений у поліцейську форму, розстріляв учасників молодіжного табору, розташованого на острові Утой за 30 кілометрів від столиці. Андерс Брейвік був затриманий на місці злочину. На допитах він зізнався у скоєнні обох злочинів і заявив, що таким чином хотів привернути увагу до проблеми емігрантів у Норвегії.
За матеріалами: «Газета.ру», «Reuters», «VG», «AFP», «NTB»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом