У вівторок, 13 вересня, у штаб-квартирі Об'єднаних націй у Нью-Йорку почне роботу 66-а сесія Генеральної асамблеї ООН.

За пропозицією регіональної групи африканських країн, її головою був обраний катарський дипломат, 57-річний Насер Абдель Азіз ан-Насер. Кандидатура на пост голови Генасамблеї висувається регіональними групами за принципом ротації.

У рамках нової сесії відбудеться загальнополітична дискусія, яка пройде у період з 21 по 27 вересня. Крім дискусії, 22 вересня у штаб-квартирі ООН пройде зустріч на вищому рівні з ядерної безпеки, а також нарада, присвячена 10-й річниці прийняття Дурбанської декларації та Програми дій. Ці документи, у яких викладається програма міжнародного співтовариства щодо боротьби з расизмом, були прийняті консенсусом у 2001 р. на Всесвітній конференції Організації об'єднаних націй з боротьби проти расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості, яка відбулася у Дурбані (ПАР).

19-20 вересня у рамках сесії Генасамблеї пройде також нарада з неінфекційних хвороб, яка закладе фундамент для дій міжнародного співтовариства, спрямованих на боротьбу з епідемією, порятунок мільйонів людських життів і зміцнення ініціатив у сфері розвитку.

Планується, що на 66-й сесії буде розглянуто 168 пунктів порядку денного. Серед них - такі теми, як забезпечення миру і безпеки, боротьба з тероризмом, захист прав людини та охорона навколишнього середовища, питання соціального і економічного розвитку. Делегати Генасамблеї продовжать розпочатий у ході попередніх сесій розгляд питань, які стосуються реформування Ради безпеки ООН, активізації роботи самої організації.

9 вересня Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун запросив Президента України Віктора Януковича на засідання високого рівня з профілактики неінфекційних захворювань і боротьби з ними за участю глав держав і урядів. «Хотів би скористатися нагодою і закликати Вас взяти участь у засіданні високого рівня. Розраховую, що завдяки Вам і Вашій відданості справі нам вдасться вирішити проблему і зробити 2011 визначальним моментом наших спільних зусиль, спрямованих на прогрес всього людства», - йдеться у запрошенні генсека ООН. За прогнозами організації, до середини століття населення України може скоротитися до 26 млн осіб. В ООН зазначають, що стан здоров'я українців погіршується з кожним роком.

Нагадаємо, що Генасамблея є головним дорадчим органом ООН. Асамблея збирається на чергову щорічну сесію у період з вересня по грудень і в подальший період – в міру необхідності. Вона складається із представників усіх держав-членів, кожна із яких має один голос. У 1945 р. у її складі була 51 держава. 14 липня 2011 Південний Судан став 193-ою державою-членом ООН.

За матеріалами: «The New York Times», «CNN», «Bloomberg», «BBC», «ИТАР-ТАСС», «Deutsche Welle»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

609