![](http://for-ua.com/files/09_2011/p4yzbhab.jpg)
![](http://for-ua.com/files/09_2011/ig7236s9.jpg)
Джордж Буш і Барак Обама з дружинами прийшли на місце меморіалу загиблим та привітали прсутніх. Вони потиснули один одному руки над бронзовими табличками з іменами жертв 11 вересня. Обама зачитав Псалом 46.
![](http://for-ua.com/files/09_2011/iqprws7d.jpg)
Пізніше Обама відвідав і меморіал у Пентагоні. Разом з дружиною Мішель він поклав вінок до встановленого там меморіалу. Глава держави не звертався до присутніх з промовою. Біля меморіалу поблизу Пентагону Обама хвилину постояв у мовчанні.
Після цього президент разом з дружиною попрямували до родичів загиблих, які стояли неподалік. За приблизними підрахунками, першу пару Америки чекали кілька сотень людей. Президент спілкувався з ними в приватному порядку. Розташовані віддалік телекамери відобразили, як він обмінювався рукостисканнями, про щось розмовляв з присутніми, роздавав їм автографи і фотографувався.
Видно було, що з особливим задоволенням американський лідер спілкувався з дітьми, багато з яких, швидше за все, навіть не пам'ятають той страшний день 10 років тому.
Увечері в неділю, коли в Києві буде вже ранок понеділка, Обама відвідає столичний Кеннеді-центр, де заплановано «Концерт надії». Там він виступить з єдиною промовою з нагоди 10-ї річниці терактів 11 вересня.
Колишній президент США Джордж Буш також виступив з короткою промовою на Ground Zero, процитувавши лист Авраама Лінкольна матері, яка втратила п'ятьох синів на Громадянській війні: «Я молюся, щоб наш Отець Небесний зміг пом'якшити біль вашої тяжкої втрати».
Увечері на Ground Zero зметнуться вгору два стовпи світла, символізуючи зруйновані хмарочоси, і запаляться тисячі свічок у пам'ять про загиблих.
Перша хвилина мовчання біля меморіалів пам'яті в США і за кордоном пройшла о 08:46 за часом східного узбережжя США (15:46 за київським) - у цей момент 10 років тому захоплений терористами літак авіакомпанії American Airlines врізався в північну вежу Всесвітнього торгового центру, що підносився над Нью-Йорком.
У той же день о 09:03 інший захоплений літак врізався в Південну вежу, а через півгодини, ще один - в будівлю Пентагону у Вашингтоні. Четвертий літак не досяг мети (нею був або Білий дім, або будівля конгресу) - пасажири захопленого рейсу зуміли перешкодити планам терористів, проте літак, що втратив управління, впав о 10:03 недалеко від містечка Шанксвілл у штаті Пенсільванія.
Під уламками Всесвітнього торгового центру загинули близько двох тисяч восьмисот громадян з вісімдесятьох шести країн світу. Усього теракти 11 вересня забрали життя майже трьох тисяч людей, залишили пораненими десятки тисяч і розділили сучасну американську історію на два відрізки - «до» і «після».
На місці трагедії в Нью-Йорку, де забрали уламки зруйнованих хмарочосів, через десять років після трагедії відкрили національний меморіал.
За матеріалами «ІТАР-ТАРС», РІА «Новини», «Newsru.com»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом