Найближчим часом у ВРУ буде подано Закон про адміністративні послуги та Адміністративно-процедурний кодекс. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, повідомила журналістам перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

За її словами, спосіб надання, прозорість і вартість адміністративних послуг - це обличчя держави і ключова тема дерегулятивної реформи. «Зараз Президент активно просуває тему дерегуляції. Адміністративні послуги отримувати дорого, складно і це пов'язано з хабарами. Ціни за ці послуги йдуть не до основного фонду бюджету, а до фондів конкретних держпідприємств. При цьому відбувається «розмноження» послуг шляхом дроблення, а ціни на одну й ту ж послугу в різних регіонах можу відрізнятися в рази», - зазначила вона.

Акімова повідомила, що проект закону про адміністративні послуги розроблений Мін'юстом спільно з Адміністрацією Президента. Серед важливих моментів цього документа, вона зазначила заборону на делегування державним підприємствам права надавати адмінпослуги. «Делегування може відбуватися тільки бюджетним установам. У такому випадку процес більш прозорий, а кошти за адмінпослуги йдуть не до якихось спецфондів - як правило, непрозорих, незрозумілих і важкоконтрольованих - а до Держбюджету», - пояснила заступник глави АП.

Також, згідно із законопроектом, намічено проведення інвентаризації. «Ніхто точно не знає, скільки взагалі надається послуг. За даними Антимонопольного комітету, в Івано-Франківській області надається 7000 адмінпослуг, у Полтавській - 800, у Черкаській - 123», - сказала Акімова. Вона додала, що залишаться тільки послуги, які визначені законодавством.

Крім того, передбачається створення вичерпного переліку адмінпослуг з конкретними термінами надання та фіксованою вартістю. «При цьому в Києві, Кіровограді та Луганську запускається експеримент з єдиними центрами з надання адмінпослуг», - повідомила заступник голови АП.

Крім того, в законопроекті, будуть міститися такі позиції:

- визначення поняття адміністративної послуги;

- заборона адміністративним органам надавати додаткові платні послуги, наприклад, ламінування документів, ксерокопіювання тощо;

- критерії розміру плати за адмінпослуги за принципом «одна плата за одну послугу», щоб уникнути «розмноження» додаткових послуг;

- будь-який громадянин зможе отримати адмінпослуг по всій території країни.

Як повідомляв ForUm, у серпні Президент України доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову до 1 вересня підготувати і затвердити план заходів щодо реформування сфери надання адміністративних послуг.

Крім цього, згідно дорученню, до 1 жовтня необхідно провести інвентаризацію адміністративних послуг і визначитися щодо доцільності подальшого надання кожної послуги, а також суб'єкта її надання.

До парламенту повинно бути передано низку законопроектів, зокрема про встановлення вичерпного переліку адміністративних послуг.

Також доручення Президента передбачає до 1 січня 2012 року створення єдиного державного веб-порталу адміністративних послуг, на якому, зокрема, буде розміщена вичерпна інформація про види адміністративних послуг, суб'єктів надання послуг та категорій одержувачів цих послуг; перелік документів, необхідних для отримання кожної адміністративної послуги; можливість завантаження одержувачами послуг електронних форм заяв та інших документів, які необхідно заповнювати та подавати для отримання державної послуги; можливість подачі онлайн заявки на отримання державної послуги та внесення встановленої плати за її надання.


Андрій Боярунець,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

972