Антимонопольний комітет України підрахував статистику кількості та вартості платних послуг, які надаються в країні, для отримання всіляких дозволів, ліцензій, довідок, погоджень і т.д. За даними комітету, українці витрачають на дозволи та довідки 20 мільярдів гривень на рік.

За даними АМК, тільки в центральних органах влади українцям пропонують майже 800 видів послуг. З них у міністерствах - 244, у Держагентствах - 42, в різноманітних службах - 100, в інспекціях та інших держорганах - 408. Ще 2760 послуг українці отримують на місцевому рівні. До цього числа входять адміністративні послуги, платні послуги, пов'язані з адміністративними, господарські та інші, повідомляє «УНІАН».


Серед усього цього розмаїття - послуги БТІ, платні медпослуги, дозволи на підприємницьку діяльність, ветеринарні послуги, послуги у сфері будівництва, ритуальні послуги, платні послуги МВС і т. д.

У 2010 році за надання всього цього масиву послуг українці віддали приблизно 20 млрд. грн. З цієї суми майже 1,8 млрд. грн. коштували послуги, що надаються центральними органами виконавчої влади та 18, 6 млрд. грн. - місцевими. За перше півріччя 2011 року показники сумірні: 805,9 млн. грн. - послуги центральних органів, 9,8 млрд. грн. - місцевих. При цьому кількість послуг по регіонах відрізняється в рази.

Рекордсменом є Львівська область, де українці стикаються більш ніж з 11 тисячами послуг. З них 3009 - адміністративних, 2965 - платних послуг, пов'язаних з адміністративними. Найменше послуг в Антимонопольному комітеті нарахували в Криму - трохи більше 1000 послуг.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

387