Після двох років погіршення позицій, Україна, нарешті домоглася зростання в світовому індексі конкурентоспроможності. Завдяки поліпшенню макроекономічної ситуації, Україна зросла в рейтингу на сім позицій, зайнявши 82-е місце, пише «Комерсант-Україна».
Проте за іншими індексами значного прогресу не сталося, зазначає видання.
Учора Всесвітній економічний форум (WEF) опублікував Глобальний огляд конкурентоспроможності за 2011-2012 роки. Примітно, що дані цього рейтингу дають економічну оцінку роботи уряду Миколи Азарова, тоді як у попередньому документі оцінювався період роботи як нинішнього, так і попереднього складів Кабміну. Дані звіту виявилися позитивними для уряду - Україна за рік піднялася на сім позицій і зайняла 82-е місце серед 142 країн. Таким чином, рейтинг країни в цьому індексі повернувся на рівень 2009 року, хоча ще у 2008 році Україна займала 72-е місце.
У новому рейтингу WEF Україна знаходиться між Тринідадом і Тобаго (81-е місце) і Намібією (83-е). При цьому ми випереджаємо низку європейських країн: Грузію (88), Греції (90), Вірменію (92), Молдову (93), а також Боснію і Герцеговину (100). Найбільш конкурентоспроможною третій рік поспіль WEF визнає Швейцарію. Не змінилося друге і третє місця - Швеція і Сінгапур. Падіння в рейтингу економіки США триває третій рік - країна, що була раніше лідером у рейтингу конкурентоспроможності, зараз посіла лише 5-е місце, поступившись за рік однією позицією Фінляндії (4).
Серед країн СНД нас випереджають Росія (66), чий рейтинг за рік знизився на три позиції, а також Казахстан (72). Серед інших сусідів України дві позиції поліпшила Туреччина (59), у той час як рейтинги Польщі (41) і Румунії (77) впали на 2 і 10 пунктів відповідно. Найгірша конкурентоспроможність, як і раніше, у Чада (142), а також у Бурунді (140) і вперше включеної до рейтингу Республіки Гаїті (141).
WEF розраховує рейтинг на підставі статистичних даних та опитувань менеджерів різних компаній (понад 100 в Україні), які оцінюють ситуацію в 12 різних сферах економіки країни.
Як зазначає видання, основною причиною підвищення рейтингу України стало поліпшення макроекономічної стабільності - після падіння минулого року на 26 пунктів, у поточному країна піднялася відразу на 61 (до 71-го місця). В інших сферах прогрес набагато скромніший: на три позиції виріс рейтинг країни в індексі фінансової стабільності (116-е місце), і на одну позицію - в індексі технічного розвитку (82). У той же час продовжується падіння в індексі якості вищої освіти (на 5 пунктів, до 51-го місця), охорони здоров'я та середньої освіти (на 7 пунктів, до 74-го місця), а також у розвитку ринку праці (на 7 пунктів, до 61-го місця). Незважаючи на зростання в індексі якості інститутів на три позиції, в цьому індексі Україна займає одне з найгірших місць у рейтингу (131). Також Україна перебуває в десятці країн з найгіршою ситуацією в рейтингу ефективності товарних ринків, де вона зберегла 129-у позицію.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом